Dobra zmiana dla współpracowników premiera. W KPRM zarabiają średnio 10000 zł, dostaną 800 plus

Przeciętne wynagrodzenie w KPRM wynosi obecnie 9,6 tys. zł. Ale od przyszłego roku wzrośnie. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów po raz kolejny znacząco zwiększa zakres działalności, przez co jej budżet wzrośnie niemal dwukrotnie.

W przyszłym roku wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wzrosną niemal dwukrotnie. Wyniosą blisko 831 mln zł. Jak ustalił "Fakt" zwiększenie budżetu wiąże się z podjęciem nowych działań. Ale nie tylko. Część najbliższych współpracowników szefa rządu czekają podwyżki. 

KPRM planuje znacząco podnieść wydatki. Pensje w górę

Środki przeznaczone na wynagrodzenia wzrosną o blisko 7 mln zł. Kancelaria zatrudnia 813 osób, a na ich uposażenie państwo wyda 100 mln zł. Przeciętne wynagrodzenie w KPRM wynosi obecnie 9,6 tys. zł. Z nowym rokiem wzrośnie do 10,4 tys. zł, co oznacza średnią podwyżkę na poziomie 800 zł - wylicza dziennik. 

Podwyższenie budżetu KPRM wiąże się jednak przede wszystkim z włączeniem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w struktury Kancelarii. Tylko z tego tytułu wydatki wzrosną o 363 mln zł. Sporo pochłonie też nowy instytut. De Republica, który ma zająć się działalnością naukową i publikacyjną, będzie kosztować podatnika 21 mln zł. 

KPRM przeznaczy też środki na obchody 100-lecia służby cywilnej, prace remontowe - m.in. wymianę sieci kanalizacyjnej. "Najwięcej, bo 1,6 mln zł kancelaria zamierza wydać na wykonanie pomnika premiera Jana Olszewskiego" - wylicza "Fakt". 

Opustoszałe Tesco na Kabatach Ostateczny koniec Tesco na Kabatach, po 22 latach nastała cisza

Wydatki KPRM rosną

Przez poszerzanie zakresu działań budżet KPRM wzrósł również w roku 2021. Z 380 do 594 mln zł. Rząd bronił wówczas swojej decyzji. "Budżet Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rośnie, ponieważ kancelaria wypełnia więcej zadań - zajmuje się członkostwem Polski w UE; cyfryzacją, wspiera niepełnosprawnych i Krajową Szkołę Administracji Publiczne" - czytamy w oświadczeniu Centrum Informacyjnego Rządu. 

Więcej o planach rządu na stronie głównej Gazeta.pl.

Podwyżki stóp będą jak zimny prysznic na ceny mieszkań? Czekamy na wasze pytania do eksperta. Wracamy z kolejnym odcinkiem programu Q&A. Wy, nasi czytelnicy, zdecydowaliście, że jego tematem będzie rynek nieruchomości. Czekamy na wasze pytania, przysyłajcie je do nas na adres news_gazetapl@agora.pl, a zadamy je ekspertowi w najbliższy czwartek.

Więcej o: