Sklepy Tesco znikają z Polski, ale zostaje Tesco Technology. I szuka pracowników

Tesco skończyło działalność handlową w Polsce. Zostawiło jednak w naszym kraju spółkę Tesco Technology. Firma szuka pracowników.

Polski oddział Tesco sprzedał swoje sklepy Netto. Część placówek zupełnie zamknięto. Firma nie znika jednak całkowicie z Polski - jak się dowiedział portal dlahandlu.pl. Wciąż będzie działała tutaj spółka Tesco Technology.

Zobacz wideo Biznes walczy ze zmianami klimatu? Chusteczki bez plastiku. "Naszą odpowiedzialnością jest edukowanie"

Tesco zostaje w Polsce i będzie pracowało nad innowacjami

Informacje o Tesco potwierdza również serwis wiadomoscihandlowe.pl. Tesco Technology działa w Polsce od 2018 roku i ma swój hub technologiczny w Krakowie. Pracownicy spółki odpowiadają za budowę "nowej generacji platform internetowych oraz platform dedykowanych fizycznym sklepom".

Tesco Technology w Polsce koncentruje się na nauce o danych, zarządzaniu dostępem, a także bezpieczeństwie. Mamy również zespoły zajmujące się interfejsami API i fulfilmentem, a więc specjalizujemy się w zarządzaniu trasami przejazdów i optymalizowaniu transportu

- mówi cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Fred Kuzel, Head of Group Engineering Europe w Tesco Technology. Jak dodaje, pracownicy firmy zajmują się także rozwijaniem usług w chmurze.

Więcej podobnych treści na stronie głównej Gazeta.pl 

Spółka posiada dwa zespoły. Jeden w Krakowie, a drugi w Katowicach. Łącznie w firmie pracuje 140 osób. 

Tesco Technology zatrudnia

Tesco Technology chce zwiększyć zatrudnienie do 200 osób. Obecnie rekrutacja w Polsce prowadzona jest na 15 stanowisk. Firma zatrudnia na stanowiska m.in.: Senior IT Recruiter, Software Development Engineer, Software Development Manager, oraz Head of Software Development.

Fred Kuzel zachęca do pracy w firmie, mówiąc, że korzystają w niej z najnowszych technologii, jakich nie stosuje większość firm z Krakowa. 

Mamy też jednych z najlepszych inżynierów, nie tylko w naszym zespole, ale także nieco szerzej, u naszych partnerów takich jak na przykład Virtus Lab. Mamy bardzo silne relacje z niektórymi lokalnymi dostawcami usług inżynierskich i wszyscy, z którymi pracujemy, będą najlepsi w tej dziedzinie. Tesco Technology & Services Europe już tu zostanie

- podkreśla przedstawiciel firmy.

***

Podwyżki stóp będą jak zimny prysznic na ceny mieszkań? Czekamy na wasze pytania do eksperta. Wracamy z kolejnym odcinkiem programu Q&A. Wy, nasi czytelnicy, zdecydowaliście, że jego tematem będzie rynek nieruchomości. Czekamy na wasze pytania, przysyłajcie je do nas na adres news_gazetapl@agora.pl, a zadamy je ekspertowi w najbliższy czwartek.

Więcej o: