Biedronka wraca z promocją piwa - 12+12 gratis. Tylko w sobotę

W sklepach sieci Biedronka trwa promocja na zakup piwa - 12+12 gratis. Oferta dotyczy wybranych marek i trwa tylko w sobotę 6 listopada 2021 r.

Biedronka postanowiła przywrócić jedną z najbardziej popularnych promocji na piwa. Przy zakupie 12 butelek, kolejne 12 klienci otrzymają gratis. Promocja, która trwa tylko dziś (w sobotę 6 listopada), dotyczy wybranych marek.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Biedronka oferuje 12+12 piw gratis

Akcja obejmuje piwa marki Carlsberg, Corona, Karmi, Heineken, Hopfe, Łomża i Somersby. Piwa można mieszać dowolnie, zatem nie trzeba kupować 24 takich samych butelek trunku. Decydując się na taki wariant, nie zapłacimy za 12 najtańszych produktów. Wśród oferowanych marek są także piwa bezalkoholowe.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc wziąć udział w promocji? Klienci muszą okazać przy kasie aktywną kartę Moja Biedronka. Wtedy za najtańszą połowę piw nie zapłacimy ani grosza. Kolejnym warunkiem jest oczywiście zrobienie zakupów w wyznaczonym terminie. Promocja 12+12 gratis trwa bowiem tylko w sobotę.

Rząd zamierza podnieść akcyzę m.in. na alkohol

Ministerstwo Finansów obliczyło, jakie ilości alkoholu można było kupić w poprzednich latach za średnią krajową pensję. Z analizy ekspertów z resortu wynika, że o ile w 2002 r. średnie wynagrodzenie wystarczało na ok. 836 butelek piwa, to w 2020 r. starczało już na 1787 butelek. Podobne obliczenia zostały dokonane w kontekście zakupu wódki i papierosów.

Ministerstwo Finansów przekonuje, że w ramach polityki prozdrowotnej chce podwyższyć akcyzę. Proponowana podwyżka ma także "zniwelować skutki inflacji, jaka w najbliższych latach prowadziłaby stopniowo do relatywnego spadku cen używek w stosunku do cen innych wyrobów konsumpcyjnych".

Zgodnie z projektem ustawy, od 2022 r. akcyza na alkohol ma wzrosnąć o 10 proc., a w kolejnych pięciu latach (2023-2027) iść w górę o kolejnych 5 proc. co roku. Z obliczeń resortu wynika, że w przypadku piwa podwyżki mają sięgnąć kilku lub kilkunastu groszy co roku.

Czytaj więcej: Rząd przeliczył pensje Polaków na wódkę i papierosy. Wyszło mu, że trzeba mocno podnieść akcyzę

Zobacz wideo Jaki jest stan finansów publicznych? Dudek: Wisimy na włosku wiarygodności Eurostatu
Więcej o: