Kalifornia. Z auta wypadły worki z dolarami. Ludzie dosłownie skakali z radości. Ale są i zatrzymani

Na autostradzie w Kalifornii drzwi opancerzonego pojazdu nagle się otworzyły, a na drogę wypadły banknoty. Zaskoczeni kierowcy zatrzymywali się i próbowali zbierać pieniądze. Dwie osoby zostały zatrzymane. Śledztwo w tej sprawie prowadzi FBI.
Zobacz wideo Pełczyńska-Nałęcz o sankcjach, jakie można zastosować wobec Białorusi

Jak informuje BBC, do zdarzenia doszło w piątek około godz. 9:15 czasu lokalnego na autostradzie nr 5 w południowej Kalifornii. Jedne z drzwi opancerzonego pojazdu, który miał jechać z San Diego do Federal Deposit Insurance Corp, nagle się otworzyły. Wypadły z niego worki z banknotami, wskutek czego tysiące dolarów spadły na drogę.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ludzie zaczęli zbierać banknoty

Policja podkreśliła, że zdarzenie to wywołało podekscytowanie u kierowców, którzy zaczęli zatrzymywać swoje auta i zbierać pieniądze. W sieci pojawiły się nagrania z autostrady. Widać na nich szczęśliwych ludzi, którzy biegają po drodze, aby zebrać banknoty. Jedno z nich można obejrzeć poniżej:

Autostrada została zablokowana na kilka godzin. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, reszta została wezwana do oddania zebranych banknotów. Jak podkreślają, każdy, kto zabrał pieniądze, może zostać oskarżony. W piątek kilkanaście osób zgłosiło się na policję, aby oddać dolary.

Na razie nie poinformowano, ile banknotów zostało zabranych. Nie wiadomo także, dlaczego drzwi pojazdu się otworzyły. Śledztwo w tej sprawie prowadzi FBI.

Więcej o: