Ukrył się w podwoziu samolotu. Doleciał do Miami bez szwanku. Teraz zostanie deportowany

W sieci pojawiło się nagranie, pokazujące 26-letniego mężczyznę, który przetrwał lot w podwoziu samolotu. Gwatemalczyk uciekał ze swojego kraju, by dostać się do Miami. Na lotnisku wsparcia udzieliły mu amerykańskie służby. Trafił na obserwację do szpitala.

Gwatemalski pasażer ukrył się w przedziale podwozia samolotu lecącego w sobotę do Miami i przeżył  dwuipółgodzinny lot ze swojego kraju. Mężczyzna został przekazany amerykańskim urzędnikom imigracyjnym i trafił do szpitala - podaje "The Guardian".

Zobacz wideo Samolot rolniczy zmieniony w latający tankowiec

Więcej najnowszych informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nagranie przedstawiające wydarzenia na lotnisku zostało opublikowane w stacji WTVJ z Miami. Widzimy na nim oszołomionego, młodego mężczyznę siedzącego na płycie lotniska obok samolotu. 26 latek ubrany jest w niebieskie dżinsy, T-shirt, kurtkę i buty. Opiekuje się nim personel portu lotniczego.

Oświadczenie w sprawie wydała Amerykańska Służba Celna i Ochrony Granic. "Na międzynarodowym lotnisku w Miami zatrzymaliśmy 26-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli i schronił się w przedziale podwozia samolotu przylatującego z Gwatemali w sobotę rano" - czytamy w oświadczeniu CBP.

Peru EarthquakeSilne trzęsienie ziemi w Peru. Wstrząsy odczuwalne w Brazylii i Kolumbii

Mężczyzna był oszołomiony i został przewieziony do szpitala. Linia lotnicza nie podała żadnych dalszych szczegółów, poza tym, że pomaga w dochodzeniu. Gdy stan zdrowia Gwatemalczyka na to pozwoli, zostanie on skierowany do deportacji.

Mieszkańcy Gwatemali stanowią prawie największą grupę 1,7 miliona migrantów zatrzymanych lub zawróconych przez amerykańskich pracowników granicznych w ciągu ostatniego roku. Mieszkańcy Ameryki Środkowej uciekają przed brutalnymi gangami i straszliwym ubóstwem.

Federalna Agencja ds. Lotnictwa donosi, że od 1947 r. 129 osób próbowało schować się w przedziałach podwozia lub innych częściach samolotów na całym świecie. 100 osób zmarło z powodu obrażeń.

Więcej o: