CD Projekt pokazał wyniki finansowe. Zysk mocno poniżej oczekiwań. Jednym z powodów Cyberpunk 2077

Zysk netto CD Projekt w trzecim kwartale wyniósł 16 mln zł i był o 54 proc. niższy od oczekiwań analityków. Po otwarciu wtorkowej sesji akcje polskiego producenta gier straciły ponad 7 proc., osiągając cenę ok. 177 zł.

W poniedziałek (29 listopada) CD Projekt opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2021 r. Z raportu wynika, że firma odnotowała zaledwie 16 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tymczasem analitycy oczekiwali zysku na poziomie 35,6 mln zł. W tym okresie CD Projekt wypracował przychody w wysokości 144 mln zł, o blisko 40 proc. więcej niż przed rokiem - czytamy w komunikacie firmy.

Na spadek zysku netto w ujęciu rocznym wpłynęły przede wszystkim koszty związane z serwisowaniem Cyberpunka oraz pracami badawczymi nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji, ujmowane bezpośrednio w rachunku wyników bieżącego okresu. Jednocześnie stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych na przestrzeni III kwartału zwiększył się o 55 mln zł

- tłumaczył Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

CD Projekt kupiło The Molasses FloodCD Projekt kupiło studio. Będzie pracowało nad Wiedźminem czy Cyberpunk 2077?

CD Projekt pokazał wyniki finansowe. Reakcja giełdy jednoznaczna

Reakcja inwestorów na opublikowane wyniki kwartalne polskiego producenta gier była jednoznacznie negatywna. We wtorek podczas otwarcia sesji na GPW, akcje CD Projekt traciły ponad 7 proc. O godz. 9:13 były wyceniane na 177,02 zł. Dla porównania w listopadzie ubiegłego roku, w szczytowym momencie, akcje firmy były warte ponad 450 zł.

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 pozamiatał po powrocie do PS Store. Najchętniej ściągana gra

CD Projekt nie ukrywa - Cyberpunk 2077 jest źródłem problemów

Sytuacja finansowa grupy CD Projekt jest efektem między innymi problemów z grą Cyberpunk 2077, która miała swoją premierę w grudniu ubiegłego roku. Produkcja początkowo zebrała znakomite recenzje, lecz szybko okazało się, że jej wersja na konsole PS4 i Xbox One znajduje się w fatalnym stanie technicznym.

Zarówno Sony, jak i Microsoft jeszcze w grudniu 2019 r. rozpoczęły akcję, w ramach której zwracano niezadowolonym graczom pieniądze za zakup Cyberpunka 2077. Podobne działania prowadził też sam CD Projekt w ramach inicjatywy "Help Me Refund Cyberpunk 2077".

Gra Cyberpunk 2077 jeszcze w grudniu 2020 r. została wycofana ze sklepu PlayStation Store, lecz przywrócono ją 21 czerwca bieżącego roku. Jej powrót był spektakuarny - zaledwie dziewięć dni wystarczyło Cyberpunkowi 2077 na podbicie czerwcowej listy najchętniej ściąganych produkcji.

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

CD Projekt pracuje nad aktualizacjami i dodatkiem do Cyberpunk 2077

CD Projekt powiadomił w poniedziałkowym komunikacie, że w III kwartale bieżącego roku kontynuował prace nad aktualizacjami do Cyberpunka 2077 oraz wersją gry na konsole najnowszej generacji. 

Intensywnie pracujemy nad wersją Cyberpunka na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją Wiedźmina 3 oraz dodatkiem do Cyberpunka. Równolegle kontynuujemy transformację studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych

- powiedział Adam Kiciński, prezes zarządu grupy kapitałowej CD PROJEKT.

Więcej o: