CD Projekt kupiło studio The Molasses Flood. Będzie pracowało nad Wiedźminem czy Cyberpunk 2077?

CD Projekt poinformowało o zakupie amerykańskiego studia The Molasses Flood. Nie podano ceny zakupu. Wiadomo jednak, nad czym Amerykanie będą pracowali pod skrzydłami polskiej firmy.

CD Projekt nieco ponad rok był największą polską spółką na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Problemy z Cyberpunk 2077 sprawiły jednak, że akcje firmy potaniały z poziomu 400 zł o przeszło połowę. Mimo kłopotów z ostatniego roku spółka wciąż jednak inwestuje i się rozwija. 

Zobacz wideo 500 mln sprzedanych egzemplarzy. Ta gra nie miała sobie równych. Oto najpopularniejsze gry w historii [TOPtech]

CD Projekt kupuje amerykańskie studio

Polska spółka poinformowała właśnie, że kupiła bostońskie studio The Molasses Flood (nazwa nawiązuje do Wielkiej Melasowej powodzi w Bostonie z 1919 roku). CD Projekt nie podał kwoty transakcji.

Studio powstało po upadku Irrational Games i na swoim koncie ma dwie dobrze ocenianie gry - "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow". Członkowie zespołu pracowali też przy takich hitach jak "Bioshock", "Halo", "Guitar Hero" i "Rock Band". 

Wciąż szukamy zespołów, które podzielają nasze wartości i kulturę, i chcą razem z nami robić świetne gry. Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji

- stwierdza Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projekt. 

Więcej treści na temat gier na stronie głównej Gazeta.pl 

Studio ma zachować pełną niezależność, ale będzie blisko współpracowało z nowym właścicielem. Ponadto otrzyma możliwość stworzenia własnej gry w oparciu o jedną z marek CD Projekt. Można więc śmiało założyć, że wyprodukują pomniejszą produkcję z uniwersum Wiedźmina lub "Cyberpunk 2077". To też rozwój dla studia, które zwiększy zatrudnienie w firmie. Proces rekrutacji już się rozpoczął. 

Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które inspirują innych. Współpraca z CD Projekt to dla nas możliwość dotarcia do graczy na całym świecie i jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD Projekt

- mówi Forrest Dowling, Studio Head z The Molasses Flood. 

Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 opóźnione

Informacja o zakupie The Molasses Flood można uznać za osłodę po kolejnym problemie CD Projekt. Ledwie w środę spółka informowała o opóźnieniu "Wiedźmina 3" i "Cyberpunk 2077" na konsole nowej generacji. Obie gry ukażą się dopiero w 2022 roku. 

Więcej o: