Inflacja zmartwiła prezydenta. Co mówił, nim ogłosił weto? "Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy"

- Przecież widzę to, też płacę rachunki, też robię zakupy, w związku z czym jest to sprawa oczywista i widzę to zaniepokojenie i muszę państwu powiedzieć, że podzieliłem zdanie większości moich rodaków. W taki sposób prezydent Andrzej Duda na poniedziałkowej konferencji prasowe powiązał dwie kwestie: inflację i ustawę "lex TVN".
Zobacz wideo Andrzej Duda nawiązał do inflacji: Ja też płacę rachunki. Ja też robię zakupy

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej głównie ustawie "lex TVN" prezydent Andrzej Duda odniósł się też do innych kwestii, a jego przemówienie trwało łącznie aż 20 minut. Nim ogłosił weto, poruszył m.in. kwestię inflacji.

- Tak, proszę państwa, mamy tych problemów dużo. Bo rzeczywiście wiemy o tym, że z jednej strony mamy pandemię koronawirusa, z drugiej strony mamy inflację, która jest, która dotyka nas wszystkich, mamy wzrastające ceny, które jeszcze dotykają nas wszystkich - stwierdził prezydent.

NASA Space Telescope Hubble zadziwiał i zachwycał. Teleskop Webba będzie jeszcze potężniejszy. Najlepsze zdjęcia

Andrzej Duda: Inflacja to sprawa oczywista

Prezydent zapewnił, że problemu inflacji doświadczył osobiście. I powiązał tę kwestię z ustawą związaną ze stacją TVN - Przecież widzę to, też płacę rachunki, też robię zakupy, w związku z czym jest to sprawa oczywista i widzę to zaniepokojenie i muszę państwu powiedzieć, że podzieliłem zdanie większości moich rodaków, którzy uznali, że kolejna sprawa niepokojąca, jątrząca, kolejne spory nie są tak naprawdę potrzebne, a w każdym razie nie w tym momencie - powiedział Andrzej Duda

Wyjaśnił też, że w kwestii ustawy "lex TVN" liczy na rozwagę Sejmu. - Zamykam ten temat, oddaję to Sejmowi do rozważenia i zarazem apeluję, aby Sejm przyjął, liczę na to w miarę możliwości ponad podziałami politycznymi - Stwierdził

- Wierzę w to, że także i przedstawiciele opozycji są przekonani co do tego, że tego typu rozwiązania są dla Polski i dla naszego rynku medialnego dobre, żeby ograniczyć możliwość udziałów i akcji posiadanych przez podmioty zagraniczne w spółkach, które są posiadaczami koncesji czy będą posiadaczami koncesji medialnych w naszym kraju, ale żeby zrobić to na przyszłość, dobrze i w sposób uporządkowany, bez wrzutek legislacyjnych - dodał. 

Lex TVN (zdjęcie ilustracyjne) To nie koniec problemów TVN-u. Kolejna stacja Discovery czeka

Więcej o: