MojePPK. Ruszył serwis, na który można m.in. sprawdzić, ile zgromadziliśmy na koncie

MojePPK ruszyło na początku roku. Serwis zarządzany przez Polski Fundusz Rozwoju pozwala sprawdzić, ile zgromadziliśmy oszczędności. MojePPK w prosty sposób pozwoli podsumować informacje, ale nie umożliwi składania dyspozycji środkami.

Jak informuje PFR (Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju), z Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) skorzystało 2,28 mln osób, które zebrały już łącznie 7,64 mld zł aktywów. Od początku roku wszystkie te osoby mogą w łatwiejszy sposób kontrolować swoje oszczędności. 

Zobacz wideo Technologie ułatwiają obowiązki domowe

MojePPK już działa

Zmieniając pracę, można przenieść swojego środki z dotychczasowego rachunku PPK na rachunek u nowego pracodawcy lub pozostawić obydwa. Oznacza to również, że można mieć kilka lub nawet kilkanaście takich rachunków. 

Od początku 2022 r. wszystkie można je sprawdzić w łatwy sposób na serwisie MojePPK. 

Serwis MojePPK to przełomowy krok we wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych, który ułatwia pracownikowi obserwowanie, jak rośnie jego kapitał na przyszłość. Do tej pory na swoje rachunki logowało się tylko ok. 22 proc. uczestników programu. Możliwość szybkiego sprawdzenia stanu swoich oszczędności w jednym miejscu i potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków utwierdzi uczestników PPK w przekonaniu, że warto być w programie

- powiedział Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Portal pozwala:

  • sprawdzić łączną wartość środków, 
  • zobaczyć wysokość wpłat do PPK,
  • znaleźć informacje o wszystkich rachunkach PPK
  • wygenerować raport.

PFR podkreśla, że portal ma charakter wyłącznie informacyjny i nie pozwala na składanie dyspozycji związanych z oszczędnościami. 

Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim. W przypadku pytań PFR Portal PPK zachęca do korzystania z infolinii, działającej pod numerem 800 775 775.

Jak zalogować się na MojePPK?

Do serwisu MojePPK można zalogować się poprzez stronę mojeppk.pl lub bezpośrednio pod adresem: www.rachunek.mojeppk.pl. Zalogować można się przez Profil Zaufany lub za pomocą konta w serwisie. 

PFR podkreśla, że PPK to jeden z najbardziej efektywnych sposobów gromadzenia oszczędności na cele emerytalne. Na rachunku uczestnika PPK zarabiającego 5 300 zł, oszczędzającego w PPK od grudnia 2019 r., znajduje się średnio od 100 proc. do 130 proc. więcej, niż on sam wpłacił do PPK.

Mamy nadzieję, że dzięki serwisowi MojePPK informacja o tak atrakcyjnych zyskach dotrze także do nieprzekonanych. Satysfakcja uczestników PPK z osiągniętych wyników finansowych to najlepsza zachęta dla innych, by przystąpić do programu

- podkreśla Robert Zapotoczny.

Więcej o: