Rada Medyczna przy premierze. Lekarze komentuj swoje odej軼ie: Utrzymywanie fikcji nie mia這 sensu

13 z 17 cz這nk闚 Rady Medycznej zrezygnowa這 w pi徠ek z doradzania premierowi. Prof. Konstanty Szu責rzy雟ki skomentowa odej軼ie m闚i帷, 瞠 formu豉 si wyczerpa豉. Jeden z cz這nk闚 powiedzia, 瞠 maj do嗆 traktowania ich jak dzieci.
Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Rezygnację członkowie rady złożyli w piątek 14 stycznia. W oświadczeniu części członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 napisano między innymi, że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy". 

Prof. Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej: Co mieliśmy powiedzieć, to powiedzieliśmy

Prof. Konstanty Szułdrzyński skomentował dla Fakt.pl grupową rezygnację lekarzy z Rady Medycznej:

Nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego, po prostu to, co mieliśmy powiedzieć, to powiedzieliśmy. To już do niczego nie służyło, a utrzymywanie fikcji nie miało sensu. Można powiedzieć, że formuła się wyczerpała

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Sprawę anonimowo skomentował również inny ekspert, który odszedł z Rady. 

Nie zgadzamy się, by traktowano nas jak dzieci. Niech sobie politycy radzą sami

- powiedział. 

Rada przed rezygnacją przyjęła jeszcze stanowisko ws. zwiększenia odsetka zaszczepionych, zwłaszcza wśród osób powyżej 60. roku życia i rekomendowała pilne przyjęcie trzeciej dawki. Prof. Szułdrzyński podkreślił, że nie różniło się ono niczym od tego, co przedstawiciele Rady Medycznej mówili od miesięcy. 

Kto odszedł, a kto został w Radzie Medycznej?

Pod rezygnacją podpisało się trzynaścioro byłych już doradców premiera: prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

W radzie pozostali: główny doradca rządu prof. Andrzej Horban oraz prof. Tomasz Lasku, dr Artur Zaczyński i prof. Piotr Czauderna.

Wi璚ej o: