Ukraina. Lufthansa zmienia godziny lotów do Kijowa. Boi się o bezpieczeństwo załogi

Lufthansa, niemiecki przewoźnik lotniczy, zmienia harmonogram swoich lotów do Kijowa, żeby załogi nie musiały nocować w Ukrainie. Zmiany w grafiku spowodowane są obawą przed zaostrzającym się konfliktem rosyjsko-ukraińskim.

Ukraiński portal Europejska Prawda podał w niedzielę informację o zmianie godzin rejsów Lufthansy do Ukrainy. Według Wiktorii Wójcickiej (była ukraińska parlamentarzystka) godziny lotów zmieniano tak, by niemieckie załogi samolotów nie musiały zostawać na noc w Kijowie.  

Zobacz wideo Brytyjski samolot wyładowany rakietami dla Ukrainy

Ukraina. Lufthansa boi się o załogę 

Lufthansa tłumaczyła zmiany lotów "sytuacją polityczną".  

Ukraińskie doniesienia potwierdził portal Deutsche Welle, który poinformował, że przeniesiono niektóre godziny lotów do Kijowa, tłumacząc to "optymalizacją grafiku ruchu". Po wspomnianej optymalizacji Lufthansa ma wciąż wykonywać trzy loty do Kijowa dziennie, ale np. wylot z Monachium do Kijowa z godz. 22 w sobotę przeniesiono na godz. 6 rano w niedzielę.  

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Wszelkie zmiany wprowadzane są po to, żeby piloci oraz stewardessy na noc wracali do bazy w Niemczech, a nie zostawali w Kijowie. Narastające napięcie między Rosją a Ukrainą może zagrażać ich bezpieczeństwu.  

Więcej o konflikcie na Ukrainie przeczytasz w tym artykule: 

Więcej o: