Artur Soboń nowym wiceministrem finansów. Ma naprawić Polski Ład

Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek Artura Sobonia na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Jednym z jego głównych zadań będzie koordynacja prac dotyczących wdrożenia podatkowego Polskiego Ładu.

Artur Soboń był wcześniej sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Media już w sobotę pisały o jego nieoficjalnym przejściu do Ministerstwa Finansów. Informacje te następnie potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.

Nowy wiceminister finansów ma "wesprzeć wdrażanie" obowiązującej od nowego roku reformy podatkowej, czyli Polskiego Ładu.

Przeczytaj więcej informacji o Polskim Ładzie na stronie głównej Gazeta.pl

Kim jest Artur Soboń?

Artur Soboń jest obecnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego. W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym między innymi za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020.

W 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Od 2015 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Zadyszka Polskiego Ładu. Komentuje wiceminister Soboń
Więcej o: