PKO BP ma nową prezeskę. Wcześniej była w Alior Bank. Jest zgoda KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezeski PKO BP - powiadomiła Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w komunikacie.

Iwona Duda została powołana w październiku 2021 r. przez radę nadzorczą na stanowisko wiceprezeski banku i powierzono jej kierowanie pracami zarządu. Duda zrezygnowała wówczas z funkcji prezeski Alior Banku. O jej nominacji pisaliśmy na Next.gazeta.pl.

Iwona Duda jest związana z rynkiem finansowym od ponad 20 lat. Pełniła funkcję doradczyni prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członkini rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. W maju 2020 r. rada nadzorcza Alior Banku powołała ją w skład zarządu, powierzając jej stanowisko wiceprezeski oraz kierowanie pracami zarządu. W marcu 2021 Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezeski zarządu tego banku.

Więcej informacji bankowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wieżowiec Skysawa widziany od strony ronda ONZ, styczeń 2022 r. PKO Bank Polski z nową siedzibą. 155 metrowy wieżowiec w centrum Warszawy

PKO BP znów zmienia prezesa

Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP w październiku 2021 r. Rościszewski został powołany na to stanowisko w czerwcu, zastępując Zbigniewa Jagiełłę, a we wrześniu jego nominację zatwierdziła Komisja Nadzoru Finansowego, zatem stanowiska w zarządzie PKO BP nie pełnił przez nawet pół roku.

Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO BP Odszedł z PKO BP. Teraz mówi o "zdolności zawierania kompromisów"

PKO BP to państwowa spółka, Skarb Państwa ma 29,43 proc. udziałów, pozostali duzi akcjonariusze to fundusze: Nationale-Nederlanden OFE (8,55 proc.) i Aviva OFE (7,26 proc.)

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Zobacz wideo Czy polska gospodarka straci na braku pieniędzy z KPO? Pytamy szefa PFR
Więcej o: