CBŚP rozbiła groźną szajkę. Sprzedawali w internecie podrobione leki. 40 mln zł strat [ZDJĘCIA]

Sprowadzali z Azji sfałszowane leki i sprzedawali je w Polsce i innych krajach. CBŚP informuje o rozbiciu groźnej szajki. Śledczym udało się odzyskać część pieniędzy.

CBŚP rozbiło dużą grupę handlarzy nielegalnymi środkami medycznymi. Funkcjonariusze zatrzymali 34 osoby, skonfiskowali setki tysięcy produktów, głównie anabolików, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł. Grupę tworzyli obywatele Polski, przeważnie mieszkańcy Poznania.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Radosław Sikorski komentuje sprawę inwigilacji Pegasusem

Sprzedawali nielegalne środki medyczne. CBŚP w akcji

Grupa działała co od stycznia 2018 roku. Sprowadzała z Azji, przez kraje Unii Europejskiej do Polski, dziesiątki ton podrobionych produktów leczniczych największych światowych koncernów farmaceutycznych. Produkty te były sprzedawane za pośrednictwem stron internetowych odbiorcom indywidualnym w Polsce i poza granicami kraju.

Rozbicie grupy nastąpiło w minionym tygodniu jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu, w powiecie poznańskim, a także w okolicy Łodzi. W akcji brało udział ponad 200 policjantów. W trakcie przeszukań przejęli oni również komponenty służące do produkcji leków i setki tysięcy opakowań.

27 osobom przedstawiono zarzuty. 17 z nich tymczasowo aresztowano. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Rosyjskie uzbrojenie w pobliżu miasta Woroneż na zdjęciu satelitarnym Maxar Technologies Tysiące pojazdów wojskowych przy granicy z Ukrainą. Widać je na zdjęciach

CBŚP rozbiła groźny gang. Zajęte rachunki, przejęta gotówka

W trakcie przeszukań policjanci przejęli komponenty służące do produkcji leków, setki tysięcy opakowań z produktami leczniczymi oraz półfabrykaty do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 milionów złotych. Zabezpieczono m.in. leki największych koncernów farmaceutycznych na świecie, w tym na potencję, produkty anaboliczne czy hormon wzrostu. Przejęto także ponad 2 kg marihuany i 200 litrów podrobionego spirytusu. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono ponad 250 tys. zł i prawie 13 tys. euro w gotówce (łącznie blisko 310 tys. zł), rachunki bankowe oraz pojazdy warte ok. 700 tys. zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, 27 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 osobom zarzut kierowania nią. Zatrzymanym grozi odpowiedzialność karna m.in. za sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez przechowywanie, wprowadzanie do obrotu, odpłatne udostępnianie czy import sfałszowanych produktów leczniczych oraz prania pieniędzy. Siedmiu zatrzymanym przedstawiono zarzut pomocnictwa prania pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Zamek w Stobicy Tak rośnie zamek w Stobnicy. Byliśmy na miejscu i mamy zdjęcia

Więcej o: