Wojna w Ukrainie. Te marki wycofały się z Rosji [Zara, Louis Vuitton, IKEA, Apple, Coca-Cola]

Rośnie liczba firm, które wycofują się z rosyjskiego rynku po agresji Moskwy na Ukrainę. Rosję opuszcza m.in. IKEA, Apple, Chanel i Coca-Cola. Swoje butiki zamykają także Louis Vuitton, Gucci i Balenciaga - informuje "Ukraińska Prawda".

Więcej ważnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Po inwazji na Ukrainę, Moskwę objęto bezprecedensowymi sankcjami. Unia Europejska nałożyła na Rosję trzy pakiety sankcji m.in. zamrożono aktywa rosyjskiego banku centralnego, zawieszono Rosję w prawach członka w Radzie Europy, zamrożono majątki Władimira Putina i Siergieja Ławrowa. UE zdecydowała się również na odcięcie siedmiu rosyjskich banków od globalnego systemu rozliczeń finansowych SWIFT.

Zobacz wideo Szokujące informacje ws. Abramowicza. Brytyjczycy ujawniają: Firma Evraz dowodem

Kolejne marki wycofują się z Rosji po jej ataku na Ukrainę. Louis Vuitton zamyka swoje butiki 

Największe światowe firmy opuszczają rosyjski rynek. Każdego dnia kolejne marki informują o zamknięciu sklepów na terenie Rosji. Od niedzieli (6 marca) mają zostać zamknięte 124 butiki domu mody Louis Vuitton - podaje "Ukraińska Prawda". Częściowo zostały zamknięte także sklepy Hermes i Chanel. Wstrzymanie współpracy z Rosją ogłosiła również grupa Kering, w którą wchodzą m.in. Gucci, Balenciaga i Yves Saint Laurent. 

Te marki opuściły już Rosję [IKEA, H&M, NIKE, APPLE, COCA-COLA, ZARA]

Coraz więcej marek rezygnuje ze współpracy z Rosją. Swoje sklepy zamknął już między innymi:  Adidas, Apple, ASOS, Burberry, H&M Group, Ikea, Mango, Nike, czy Reserved.

Białoruski portal internetowy Nexta poinformował w sobotę, że Rosję opuszcza także Coca-Cola, w piątek w mediach pojawiły się doniesienia, że firma nie chce rezygnować ze współpracy z Moskwą mimo jej agresji na Ukrainę. Informacje te spotkały się z falą krytyki ze strony konsumentów, którzy rozpoczęli w mediach społecznościowych kampanię namawiającą do bojkotu napojów produkowanych przez firmę.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.  

Początkowo współpracy z Rosją nie zawiesił także hiszpański holding odzieżowy Inditex, do którego należą: Zara, Zara Home, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Massimo Dutti, Oysho i Uterqüe. Jednak w sobotę firma zdecydowała się zamknąć 502 sklepy oraz wstrzymać sprzedaży online - informuje agencja Reuters. "W obecnych okolicznościach Inditex nie może zagwarantować ciągłości działalności i warunków handlowych w Federacji Rosyjskiej i czasowo zawiesza swoją działalność" - przekazała firma. 

****** 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: