PGG będzie sprzedawał węgiel online na swojej stronie internetowej. Odbiór w kopalni

Strona internetowa PGG - Polskiej Grupy Górniczej - znalazła nowe zastosowanie. Producent ruszył ze sprzedażą klientom indywidualnym węgla online z odbiorem własnym. - To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym - mówił rzecznik Tomasz Głogowski.

Polska Grupa Górnicza (PGG) to największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Od piątku (11 marca) rozszerzył on swoją ofertę -  chodzi o sprzedaż węgla online za pośrednictwem strony internetowej PGG.

Zobacz wideo Duda: To, co Rosja robi w Ukrainie pokazuje, że wciąż jest to imperium zła. Ono nigdy nie odeszło do historii

Klienci kupią węgiel przez stronę internetową PGG. Są warunki transakcji 

"Klienci indywidualni będą mogli kupować za pośrednictwem sklepu internetowego PGG S.A. węgiel luzem w cenach dostępnych bezpośrednio na kopalniach" - czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek 11 marca na Twitterze przez przedstawicieli Polskiej Grupy Górniczej. Jakie są warunki transakcji? Zainteresowany może nabyć do 5 ton raz na 12 miesięcy, musi ogrzewać dom węglem oraz musi odebrać zamówiony węgiel w ustalonym w kopalni terminie - zarówno osobiście, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

"W pierwszym etapie możliwy będzie zakup Karlika i Pieklorza luzem na kopalniach Chwałowice i Ziemowit. W kolejnych dniach będą udostępniane produkty z pozostałych kopalń" - poinformowali przedstawiciele spółki w komunikacie.

"To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym"

Usługa sklepu online adresowana jest głównie dla klientów, którzy mieszkają z dala od kopalń PGG i nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w punktach sprzedaży.

- To pierwsza tak kompleksowa oferta na polskim rynku opałowym. Chcemy umożliwić nabywcom kupno węgla w atrakcyjnych cenach obowiązujących u producenta, które są znacząco niższe od cen w składach opałowych w Polsce - przekazałTomasz Głogowski, rzecznik PGG cytowany w opublikowanym komunikacie.

- Program spowoduje także zmniejszenie kosztów ogrzewania dla odbiorców końcowych. Przewidujemy, że ta forma sprzedaży spowoduje powstanie "sąsiedzkich grup zakupowych"  i klienci, aby ograniczyć koszty transportu, będą odbierać zamówiony węgiel w ramach jednej dużej dostawy - dodał.

Sprzedaż węgla online. Jak to wygląda w praktyce?

Węgiel luzem sprzedawany będzie przez sklep internetowy PGG. Klient po złożeniu zamówienia otrzyma pocztą elektroniczną informacje o potwierdzeniu zakupu, oraz terminie i warunkach jego odbioru. Termin odbioru węgla będzie każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikiem. Nowa partia towaru dodawana będzie o godz. 18, by każdy zainteresowany mógł złożyć zamówienie w czasie wolnym od pracy.

- Będziemy informować klientów na bieżąco o stanie zamówienia, tak aby mogli wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę oraz termin odbioru - zapewniają służby sprzedażowe PGG w komunikacie. 

"Spółka podkreśla, że program adresowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych, dlatego w regulaminie wyraźnie zaznaczono, że kupiony węgiel nie może stanowić przedmiotu obrotu handlowego i może być przeznaczony jedynie na potrzeby ogrzewania własnego gospodarstwa domowego" - czytamy. 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: