Producent kosztownej kurtki Władimira Putina odcina się od Rosji. Zaangażował się w pomoc Ukrainie

Firma Loro Piana, producent kurtki, w której wystąpił Władimir Putin podczas wiecu na stadionie Łużniki w Moskwie, "dystansuje się" od prezydenta Rosji . Przedstawiciele Loro Piana wstrzymali dostawy do Rosji i zaangażowali się w pomoc Ukrainie poprzez organizacje charytatywne.
Zobacz wideo Ukraiński zespół zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze. "Teraz po prostu mamy takie stosunki jak w rodzinie"

Władimir Putin podczas wiecu w moskiewskich Łużnikach (18 marca) z okazji ósmej rocznicy (nielegalnej) aneksji Krymu przez Rosję po raz kolejny okłamywał swój naród, mówiąc nie o wojnie w Ukrainie, lecz o "specjalnej operacji wojskowej". Oprócz jego słów uwagę niektórych przykuł także ubiór prezydenta Rosji, a bardziej jego cena. "Na Łużnikach wystąpił w kurtce Loro Piana za 1,4 miliona rubli. Miło by było, gdybyśmy zaczęli zastępować import do Rosji importem z szafy Putina" - napisała 18 marca na Twitterze Sobol Lubow z fundacji antykorupcyjnej Aleksieja Nawalnego (rosyjskiego opozycjonisty znienawidzonego przez Putina, przetrzymywanego obecnie w więzieniu).

Przedstawiciele włoskiej firmy szybko zareagowali i ogłosili, że "dystansują się" od polityka. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wicekanclerz Niemiec Roberta Habecka na spotkaniu emirem Kataru, szejkiem Tamimem bin Hamad Al Thani - Doha, Katar, 20 marca 2022 r. Niemcy szukają alternatywy dla gazu z Rosji. Nawiązały porozumienie z Katarem

Właściciel Loro Piana: To jasne, po jakiej stronie postanowiliśmy stać

Właściciel firmy Loro Piana Pier Luigi powiedział włoskiej agencji Ansa: - To jasne, po jakiej stronie postanowiliśmy stać.

Firma wstrzymała dostawy do Rosji. Ponadto pomaga Ukrainie, wspierając organizacje charytatywne. "Putin powinien zastanowić się, co każe przeżywać narodowi ukraińskiemu" - oświadczył włoski biznesmen.

Loro Piana to istniejąca od ponad 100 lat włoska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości odzieży z kaszmiru i wełny.

Cena kurtki, którą miał na sobie Putin, to 1 445 000 rubli, czyli - według obecnego kursu - niemal 58,5 tys. zł. Skąd tak wysoka cena kurtki? Jest wyprodukowana we Włoszech, zrobiona z kaszmiru, wypełniona białym gęsim puchem, wykończona koźlą skórą i organiczną wełną. Przeciętny Rosjanin, aby zapewnić sobie tak luksusowy element garderoby, musiałby pracować na niego dwa lata. Władimir Putin pod obszerną kurtką miał na sobie golf za 3,2 tys. funtów - czyli 18 tys. zł.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Leroy Merlin w Białymstoku Ukraina. Leroy Merlin odłączył pracowników od komunikacji korporacyjnej

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: