LOT ogłasza nowe połączenia. Polecimy m.in. do Kairu, Mumbaju i Sarajewa

31 maja PLL LOT zainauguruje rejsy do stolicy Egiptu, Kairu. To kolejna w tym roku nowość w siatce narodowego przewoźnika. Wcześniej linie poinformowały o uruchomieniu bezpośrednich połączeń do Sarajewa, Delhi, Mumbaju czy Prisztiny.

LOT poinformował, że, że regularne loty do Egiptu będą się odbywać pięć razy w tygodniu zarówno z Warszawy do Kairu, jak i ze stolicy Egiptu do Polski. Połączenia będą realizowane przez samoloty Embraer 190, które zabiorą 106 pasażerów w dwóch klasach podróży: biznes oraz w klasie ekonomicznej.

Więcej aktualnych informacji na temat wojny w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59. Otworzy drogę do "cichych" samolotów pasażerskich?

Nowa siatka połączeń LOT-u. Polecimy m.in. do Prisztiny, Delhi, Mumbaju i Sarajewa

Od poniedziałku w sprzedaży znalazły się także połączenia do Prisztiny, stolicy Kosowa. Pierwszy lot zaplanowano na 6 czerwca, a docelowo realizowane będą z Warszawy cztery razy w tygodniu. To jedno z wielu nowych lub przywracanych połączeń w siatce narodowego przewoźnika.

W marcu polska linia ogłosiła, że rozpocznie regularne rejsy do stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewa. W siatce połączeń pojawiają się także kierunki, które zostały zawieszone na początku pandemii COVID-19 przed dwoma laty. Jednym z nich jest połączenie do Delhi w Indiach.

Nowością w rozkładzie jest natomiast inne miasto w Indiach - Mumbaj, do którego polski przewoźnik rozpocznie regularne loty w maju.

Od 13 marca samoloty polskiego przewoźnika powróciły na trasy z Warszawy do Nicei na Lazurowym Wybrzeżu, a także do Koszyc. Loty na Słowację odbywają się cztery razy w tygodniu, a na południe Francji trzy razy w tygodniu. Jednak z czasem liczba połączeń Warszawa-Nicea będzie stopniowo rosnąć. Wczoraj linia ogłosiła, że po rocznej przerwie wróci do czeskiej Ostrawy.

Do siatki połączeń powróciły także rejsy do Stanów Zjednoczonych. LOT z częstotliwością taką, jak przed wybuchem pandemii COVID-19, lata do Nowego Jorku i Chicago. Wznowiono także rejsowe połączenia do Miami na Florydzie oraz do Los Angeles na zachodnim wybrzeżu USA.

Więcej o: