Nowy minister finansów? Paweł Szrot: Myślę, że we wtorek zostanie powołany

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował, że jego zdaniem "we wtorek zostanie powołany przez pana prezydenta nowy minister finansów". Nie skomentował jednak, kto może objąć nowe stanowisko. - Wniosek, który zostanie w tej sprawie skierowany, leży po stronie Rady Ministrów - dodał.

Tadeusz Kościński został odwołany ze stanowiska ministra finansów 9 lutego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od tamtej pory funkcję szefa resortu pełni premier Mateusz Morawiecki. To jednak niebawem może się zmienić. Według nieoficjalnych informacji Polskatimes.pl, na stanowisko powołana ma zostać Magdalena Rzeczkowska. Obecnie kieruje ona Krajową Administracją Skarbową i pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Kto zastąpi Mateusza Morawieckiego? Już we wtorek możemy poznać szczegóły

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w sobotę był gościem Wydarzeń na antenie Polsat News. Podczas rozmowy poinformował, że jego zdaniem we wtorek poznamy już nowego ministra finansów. Zapytany, czy stanowisko to obejmie aktualna szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, stwierdził, że nie będzie tego komentował. - Nie będę tego komentował. Wniosek, który zostanie w tej sprawie skierowany, leży po stronie Rady Ministrów - powiedział Paweł Szrot.

Zobacz wideo Z kim PiS buduje sojusze międzynarodowe?

- Ja tylko mogę powiedzieć, że pan prezydent zamierza w przyszłym tygodniu powołać nowego ministra finansów - dodał.

Michał Dworczyk: O pani minister Rzeczkowskiej mogę mówić w samych superlatywach

- To kolejna kandydatura, która pojawia się w mediach. O pani minister Rzeczkowskiej mogę mówić w samych superlatywach, jako bardzo kompetentnym i profesjonalnym urzędniku. Natomiast jeśli chodzi o wybór nowego ministra, to oczywiście jest decyzja premiera i ścisłego kierownictwa politycznego formacji, która ma większość parlamentarną - mówił na antenie Radia Wrocław Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wcześniej media informowały o innej kandydatce na to stanowisko. Pojawiały się głosy, że ministerką finansów zostać może Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna prezeska państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: