Majówka 2022. Promocja na piwo. Biedronka oferuje 12 butelek gratis, Lidl cztery

Majówka nadchodzi wielkimi krokami. Biorąc pod uwagę fakt, że dwa dni - 1.05 i 3.05 - są wolne ustawowo od handlu, warto zrobić wcześniej zakupy. Przedstawiamy promocje, które oferują swoim klientom znane sieci sklepów.

Majówka wypada między 1 a 3 maja i składa się z trzech następujących po sobie świąt: Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja. W tym roku rozpocznie się już w sobotę 30 kwietnia. Z okazji zbliżającego się weekendu sieci handlowe przygotowują specjalne oferty dla swoich klientów. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Majówka w Biedronce. Piwo 12+12 gratis 

Biedronka na majówkę wraca ze swoją promocją na piwo 12+12 piw gratis. Przy zakupie 24 butelek wybranych piw zostanie naliczony rabat o wartości 12 najtańszych. Można mieszać i łączyć je według uznania. Promocja będzie obowiązywała wyłącznie w piątek 29.04.2022 lub do wyczerpania zapasów. Aby z niej skorzystać, należy posiadać aktywną kartę Moja Biedronka.

Wiosna (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2022. Jaka będzie pogoda? Nawet do 20 stopni, możliwe burze

Lidl na majówkę. Piwo 4+4 gratis 

Lidl oferuje natomiast promocję 4+4 piwa gratis, z której skorzystać mogą posiadacze aplikacji Lidl Plus. Klient otrzymuje rabat w wysokości - 50 proc. na każdą ze sztuk. Obowiązuje on w piątek 29 kwietnia i sobotę 30 kwietnia lub do wyczerpania zapasów we wszystkich stacjonarnych sklepach w całej Polsce. Aby uzyskać obniżkę:

  1. Aktywuj kupon "4+4 gratis" w aplikacji Lidl Plus.
  2. Wybierz produkty objęte promocją (wszystkie piwa butelkowe).
  3. Zeskanuj cyfrową kartę Lidl Plus przy kasie.
Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka podsyca plotki? Tak skomentowała relację z Michele Morrone

Alkohol szkodzi zdrowiu

Wyroby alkoholowe szkodzą zdrowiu, a ich nadużywanie prowadzi do uzależnienia oraz licznych chorób. Ryzyko przedwczesnej śmierci wzrasta powyżej pięciu porcji alkoholu wypijanych w ciągu siedmiu dni przez osoby po 40. roku życia, które robią to regularnie do końca życia.

Przypominamy również, że wraz z nowym rokiem weszła w życie ustawa akcyzowa, na mocy której stawka akcyzy na alkohol etylowy, piwo, wino, napoje fermentowane i wyroby pośrednie została podniesiona o 10 proc. Ponadto będzie ona wzrastać sukcesywnie przez kolejne pięć lat. Jednym z argumentów nowelizacji były kwestie zdrowotne oraz dostosowanie przepisów do prawa unijnego.

Praca (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2022. Czy za 1 maja przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: