Pierwsza komunia 2022. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? Ile trzeba zapłacić za obiad dla jednej osoby?

Niedługo rozpocznie się okres pierwszych komunii świętych, ważnego sakramentu dla katolików. Z tej okazji rodzice organizują spotkania w większym gronie lub zapraszają najbliższe osoby na obiad do restauracji. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? Sprawdzamy.

Pierwsza komunia, to duże przeżycie duchowe dla młodych osób przystępujących do tego sakramentu i dla ich rodzin. Często najważniejszym punktem ceremonii staje się przyjęcie dla rodziny, a dla dziecka przystępującego do sakramentu - prezenty. Coraz więcej Polaków, przede wszystkim dla wygody, na miejsce świętowania wybiera restaurację. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu w 2022 roku? 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Komunia 2022. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? 

Koszty komunijnego przyjęcia będą się różnić w zależności od standardu lokalu, wybranego menu, regionu czy lokalizacji. Przy założeniu, że średnia cena za osobę na komunię w 2022 r. wynosi w restauracji około 150-170 zł, to na 20-osobowe przyjęcie rodzice muszą przeznaczyć ok. 3000-3400. Bardziej ekonomiczną opcją jest catering - mniej więcej od 50 do 100 zł na osobę. Nie płacimy wówczas za miejsce i obsługę. Do listy wydatków należy dołączyć tort. Za 1 kg prostego ciasta zapłacimy ok. 80 zł. Taki wypiek powinien wystarczyć na 8-10 porcji. Większe ciasta, np. duży tort 4 kg na 30 porcji kosztuje analogicznie ok. 320-350 zł - podaje portal e-tort.

Przyjęcie komunijne u Magdy Gessler

Restauracja Magdy Gessler AleGloria przy placu Trzech Krzyży 3 w Warszawie proponuje na uroczystości rodzinne menu w trzech wersjach - podaje portal Strona Kuchni. Najdroższe proponowane menu kosztuje 178 złotych na osobę, natomiast najtańsze 135 złotych za osobę i składa się z:

  • przystawki do wyboru (np. carpaccio z nóżek wieprzowych na plastrach z ogórków kiszonych),
  • zupy (rosół z domowym makaronem),
  • dania głównego do wyboru (np. pierś kurczaka kukurydzianego podana z warzywnym tagliatelle),
  • deseru do wyboru.

Ponadto do cen brutto należy doliczyć 10 proc. za serwis.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: