Komunia 2022 - ile dać do koperty? Co wziąć pod uwagę przy ustalaniu kwoty?

Zbliża się okres Pierwszych Komunii Świętych. Wiele osób zastanawia się, jaką kwotę warto z takiej okazji podarować dzieciom. Odpowiedź nie jest jednak taka prosta i zależy od różnych czynników.

Oczywiście nie istnieje żaden cennik obowiązujących kwot, które należy podarować dzieciom i ich rodzicom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Mimo to można kierować się pewnymi zasadami.

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Pierwsza Komunia Święta - od czego uzależnić kwotę przeznaczoną na prezent?

Po pierwsze istotny jest stopień naszego pokrewieństwa z rodziną dziecka przystępującego do komunii. Przyjęło się także, że najwięcej na prezent przeznaczyć powinni rodzice chrzestni - w takim przypadku wskazuje się zazwyczaj na kwotę od 500 do 1000 zł, choć będą i tacy, którzy zdecydują się włożyć do koperty więcej. W przypadku pozostałych gości przyjmuje się, że adekwatną kwotą jest suma około 300-400 złotych.

Podczas ustalania wartości prezentu warto też wziąć pod uwagę czy i gdzie organizowana jest impreza z okazji pierwszej komunii, ile osób jest zaproszonych, czy rodzina ją organizująca ma także inne pociechy, ale też w ile osób my sami udajemy się na spotkanie. Warto się postarać, by kwota włożona do koperty pokryła przynajmniej naszą obecność na imprezie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziewczynki Komunia 2022 - zastaw się, a postaw się. Rodzice są gotowi na kredyt

Ile włożyć do koperty z okazji pierwszej komunii?

Przede wszystkim jednak kwotę przeznaczoną na prezent należy uzależnić od naszych możliwości. To w końcu nasza obecność tego dnia jest najbardziej istotna. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na większy wydatek z tej okazji, zainwestujmy w prezent, który nie tylko zrobi dobre wrażenie, ale przede wszystkim stanie się miłą pamiątką podarowaną od serca, do której dziecko będzie wracało przez lata. W takim wypadku można postawić np. na prezent personalizowany.

Mysłowice. Ksiądz poprosił dzieci o podzielenie się pieniędzmi z komunii (zdjęcie ilustracyjne) Mysłowice. Ksiądz poprosił dzieci o podzielenie się pieniędzmi z komunii

Więcej o: