Niespodziewana dymisja w rządzie. Dwóch wiceministrów opuściło resort rozwoju i technologii

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opuściło dwóch wiceministrów: Mariusz Golecki i Michał Wiśniewski - powiadomił szef resortu, Waldemar Buda.

"Dzisiaj wiceministrowie Mariusz Golecki i Michał Wiśniewski zakończyli swoją misję w MRiT. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego chciałbym im podziękować za dotychczasową sumienną służbę na rzecz kraju" - przekazał Waldemar Buda. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zamieściło informację w tej sprawie na Twitterze.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mariusz Golecki i Michał Wiśniewski szybko opuścili resort rozwoju

Mariusz Golecki został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii 7 marca 2021 r. Od 12 października 2019 r. do 6 grudnia 2021 r. pełnił funkcję Rzecznika Finansowego. Wcześniej pracował również w Ministerstwie Finansów. Golecki jest profesorem oraz dyrektorem Instytutu Badań Prawnoporównawczych i Interdyscyplinarnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Z kolei Michał Wiśniewski objął stanowisko wiceministra w resorcie rozwoju 7 kwietnia 2022 r. Zajmował się obszarem jednostek nadzorowanych i podległych, gospodarki niskoemisyjnej oraz gospodarki nieruchomościami. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Czy Polsce grozi stagflacja lub recesja techniczna? Pytamy wiceminister rozwoju i technologii
Więcej o: