Włochy. Córka rosyjskiego oligarchy, na którego nałożono sankcje, kupiła hotel w Toskanii za 30 mln

Grand Hotel & La Pace to luksusowy obiekt, który gościł w swoich progach wiele znamienitych osobistości z całego świata. Jego nową właścicielką została właśnie Karina Bogusławska, 31-letnia córka rosyjskiego oligarchy Irka Bogusławskiego, który został objęty unijnymi sankcjami.

Czy opłaca się zamieniać kredyt hipoteczny na taki ze stałą stopą oprocentowania? Czy w ogóle jest teraz sens zadłużać się na zakup mieszkania? Co z rządowymi propozycjami dla kredytobiorców? Zapraszamy do przysyłania pytań na adres news_gazetapl@agora.pl. Już jutro, w czwartek 12 maja, o 12:00 odpowie na nie w programie na żywo Marcin Iwuć, ekspert ds. finansów osobistych.

***

Karina Bogusławska, córka rosyjskiego oligarchy Irka Bogusławskiego, kupiła hotel w Montecatini Terme w Toskanii za 30 milionów euro - podaje włoska gazeta "Il Messaggero". 31-latka jest szefową firmy Kib Holding.

Zobacz wideo Kim są dzieci rosyjskich oligarchów i czym zajmują się na co dzień?

Włochy. Córka rosyjskiego oligarchy kupiła hotel w Toskanii

Irek Bogusławski to rosyjski biznesmen i parlamentarzysta. Mężczyzna został objęty rosyjskimi sankcjami w związku z przegłosowaniem apelu Dumy o "konieczności uznania Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej" oraz za "wspieranie działań i wdrażanie polityki naruszającej integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy". Córka oligarchy sankcjami jednak nie została objęta. Kupiony przez 31-latkę Grand Hotel & La Pace należy do Kib Holding, którego szefową jest Bogusławska.

Firma zarejestrowana jest we włoskim Imoli. Sama Bogusławska, choć urodziła się w Rosji, posiada natomiast angielski paszport. Zdaniem dziennika "Il Giornale" obiektowi nie grozi więc zajęcie. "Jeśli prawdą jest, że sprzedaż została oficjalnie dokonana wczoraj [9 maja - red.], negocjacje rozpoczęły się przed wybuchem działań wojennych między Rosją a Ukrainą" - czytamy.

Włochy. Ponad 150-letni hotel kupiony przez córkę włoskiego oligarchy. Gościły w nim ważne osobistości

Pięciogwiazdkowy obiekt został zbudowany w 1870 roku i od tego czasu gościł m.in. włoskich królów, książąt Monako, szacha Persji, króla Arabii Saudyjskiej czy projektanta mody Christiana Diora - wymienia gazeta. Ten ostatni zmarł zresztą w ośrodku w 1957 roku po ataku serca. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: