Ceny paliw. Tak drogiej benzyny jeszcze w Polsce nie było. 22 grosze w górę w kilka dni

Benzyna 95-oktanowa podrożała aż o 22 grosze, a za litr tego paliwa należy zapłacić już 6,87 zł. To nowy historyczny rekord cenowy - podaje serwis e-petrol.pl. Tanieje za to olej napędowy - jego aktualna cena to 7,39 zł za litr.

Czy opłaca się zamieniać kredyt hipoteczny na taki ze stałą stopą oprocentowania? Czy w ogóle jest teraz sens zadłużać się na zakup mieszkania? Co z rządowymi propozycjami dla kredytobiorców? Zapraszamy do przysyłania pytań na adres news_gazetapl@agora.pl. Już jutro, w czwartek 12 maja, o 12:00 odpowie na nie w programie na żywo Marcin Iwuć, ekspert ds. finansów osobistych.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy olej napędowy mocno podrożał, jednak według najnowszych danych (stan na środę 11 maja) cena tego paliwa zaczęła spadać. Cena gazu LPG praktycznie nie zmieniła się, ale mocno podrożała benzyna 95-oktanowa.

Benzyna coraz droższa, gaz bez zmian [Ceny diesla, benzyny, LPG]

Średnia ogólnopolska detaliczna cena benzyny Pb95 wzrosła w ciągu kilku dni aż o 22 grosze i wynosi aktualnie 6,87 zł/l, co oznacza, że jest najwyższa w historii - informują eksperci z portalu monitorującego rynek paliw e-petrol.pl. Eksperci serwisu wskazują, że olej napędowy, który wcześniej mocno podrożał, aktualnie tanieje, a jego cena to 7,39 zł za litr.

Z kolei średnia cena gazu LPG utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wynosi 3,69 zł/l. Analitycy zauważają, że jego aktualna cena jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż paliwo to gwałtownie drożało ostatnio w hurcie i w dostawach do stacji.

Więcej o paliwach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ceny paliw. Gdzie zapłacimy najmniej?

Dziś benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach tankują kierowcy w województwie śląskim, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 6,79 zł. Olej napędowy z ceną 7,35 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim, a autogaz na Lubelszczyźnie - tam jego litr kosztuje 3,55 zł - podają eksperci z e-petrol.pl.

Natomiast na Podlasiu i w województwie zachodniopomorskim najdroższa jest benzyna 95-oktanowa - jej litr oferowany jest na stacjach po 6,90 zł. W Małopolsce e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny diesla - za jego litr płaci się tam średnio 7,50 zł. Na Pomorzu zaś najwięcej kosztuje tankowanie autogazu - 3,73 zł/l.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

To okazja, by stać się częścią wspaniałej historii. Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami!

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach
Więcej o: