Urlop 2022 - Turcja. Jakie obostrzenia? O czym warto wiedzieć przed podróżą?

Turcja cieszy się dużą popularnością i jest najchętniej obieranym kierunkiem wakacyjnym przez Polaków. Władze państwa ograniczyły panujące dotychczas obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19. Co warto wiedzieć przed wyjazdem na urlop? Odpowiadamy.

Turcja nie zamknęła granic przed obcokrajowcami, a średnia przypadków zachorowań na COVID-19 z ostatnich siedmiu dni wynosi 1600. W kraju jednak obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w zamkniętej przestrzeni publicznej w tym w zamkniętych obiektach użyteczności publicznej i środkach transportu zbiorowego. O czym jeszcze warto wiedzieć przed podróżą?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie

Urlop 2022 - Turcja. Aktualne zasady sanitarne

Jak możemy przeczytać na stronie rządowej, podróżujących z Polski do Turcji obowiązuje kilka zasad.

  1. Aby podróżować bez testu, ostatnia dawka szczepienia musi zostać podana minimum 14 dni przed przylotem.
  2. Osoby nieszczepione są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na maksymalnie 72-godziny przed przylotem.
  3. Niezaszczepione osoby wjeżdżające do Turcji we wszystkich punktach przejść granicznych mogą zostać poddane testowi PCR. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu, zostaną poddane kwarantannie przez okres 7 dni we wskazanym przez siebie miejscu pobytu.
  4. Osoby, które przedstawią dokument wydany przez odpowiednie władze państwowe stwierdzający, że chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, licząc od 28. dnia pierwszego pozytywnego wyniku testu PCR, również będą zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego oraz z obowiązku kwarantanny.
  5. Nie obowiązuje formularz lokalizacyjny.

Kalendarz - zdjęcie ilustracyjneDni wolne od pracy w 2022 roku. Kiedy wypadają. Jakie to święta?

Do Turcji bez paszportu. Wystarczy dowód osobisty

Turecka ambasada poinformowała na Twitterze, że "od 19 kwietnia 2022 roku obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni" 

Kim Jong Un (zdjęcie ilustracyjne)Korea Północna potwierdziła pierwszy przypadek COVID-19

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: