Dyrektor w Modernie zrezygnował z pracy po jednym dniu. Zarobi 700 tys. dolarów. Ale nie dostanie premii

Moderna przez jeden dzień miała nowego dyrektora finansowego. Jorge Gomez zatrudnił się w firmie i opuścił ją tego samego dnia. Moderna przekazała, że Gomez otrzyma za to roczną pensję w wysokości 700 tys. dolarów.

Do amerykańskiego koncernu farmaceutycznego dołączył w poniedziałek 9 maja nowy dyrektor finansowy Jorge Gomez. Jeszcze tego samego dnia zrezygnował ze stanowiska - podaje CNBC.

Bill Gates otrzymał pozytywny wynik na COVID-19Bill Gates zakażony koronawirusem. "Mam szczęście, że się zaszczepiłem"

Roczna pensja za jeden dzień pracy w Modernie

Moderna przekazała, że Gomez otrzyma 12-miesięczne wynagrodzenie w wysokości 700 tys. dolarów, ale nie będzie mu przysługiwał bonus za podpisanie umowy, nie dostanie też premii. Na jego miejsce przywrócony zostanie dotychczasowy dyrektor finansowy Moderny David Meline, który niedawno przeszedł na emeryturę.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ian GoodfellowDyrektor Apple odchodzi z pracy. "Nie zgadzał się na powrót do biura"

Co ciekawe, jak wyjaśnia CNBC, producent sprzętu dentystycznego Dentsply Sirona, czyli firma, w której wcześniej pracował Jorge Gomez, zapowiedziała rozpoczęcie wewnętrznego dochodzenia w sprawie raportowania finansowego.

Moderna zatrudnia cztery razy więcej pracowników niż na początku pandemii

Od momentu wybuchu pandemii COVID-19 z Moderny odeszło kilku członków kadry kierowniczej, w tym były dyrektor finansowy, dyrektor medyczny i radca prawny. Pod koniec zeszłego roku firma odwołała ze stanowiska dyrektora handlowego, który pracował niecały rok - podaje "Wall Street Journal".

Firma wymieniała różne powody odejścia, w tym potrzebę zatrudnienia osób z bardziej globalnym doświadczeniem, aby zarządzać szybkim rozwojem firmy. Moderna zatrudnia obecnie 3200 osób - to prawie cztery razy więcej niż miała na początku pandemii.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Maciej Stuhr i Agnieszka Grochowska jako małżeństwo. „Fucking Bornholm" jedną z premier tygodnia
Więcej o: