Nowa wiceministerka w resorcie rozwoju i technologii. Kamila Król będzie odpowiadała za przemysł i innowacje

Rząd ma nową wiceministerkę w resorcie rozwoju i technologii. Powołana została na wniosek ministra Waldemara Budy. Kamila Król będzie odpowiadała za politykę przemysłową oraz innowacyjną.

Nową członkinię rządu mianowano w poniedziałek 16 maja. Wniosek w tej sprawie złożył minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Kamila Król będzie odpowiadać za politykę przemysłową, innowacyjną oraz sprawy europejskie. 

Wcześniej, od 2020 roku, Król pracowała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, w departamencie gospodarki cyfrowej. Odpowiadała za zarządzanie projektami i produktami projektów, przede wszystkim w zakresie koordynacji funkcjonowania Centrum Pomocy Przedsiębiorcy (CPP), a także zarządzanie projektami w zakresie dotyczącym edukacji i komunikacji oraz rozwoju e-usług i e-płatności - czytamy w rządowym komunikacie. 

Zobacz wideo Jak obniżyć ceny żywności? Poseł Sawicki wyjaśnia

Kamila Król nową wiceministerką w rządzie

Jej współpraca z rządem zaczęła się jednak jeszcze wcześniej. W 2018 roku pracowała w biurze premiera. Następnie przeniosła się Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych oraz do Wydziału Rzemiosła w Departamencie Dialogu i Partnerstwa Społecznego. Do jej obowiązków należała m.in. realizacja zadań z zakresu projektów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 współfinansowanych z Unii Europejskiej.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Kamila Król urodziła się 28 kwietnia 1992 roku. W 2017 roku ukończyła Uniwersytet Warszawski z tytułem magistra prawa finansowego i skarbowości. Ma też licencjat ze specjalizacją samorząd terytorialny i polityka regionalna (2012-2015 Uniwersytet Warszawski) oraz licencjat z europeistyki (2011-2014 Uniwersytet Warszawski). Kamila Król mówi w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Więcej o: