Banki zapowiadają przerwy techniczne - w dwóch BLIK będzie niedostępny. "Przelewy zrób wcześniej" [LISTA]

Największe banki w Polsce informują swoich klientów o planowanych pracach serwisowych. W ten weekend wystąpią m.in. problemy z płatnościami oraz dostępem do bankowości internetowej. W dwóch bankach nie będzie można korzystać z systemu BLIK.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bank Pekao, Bank BPS, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Citi Handlowy, Nest Bank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska zapowiadają przerwy techniczne. Klienci tych banków będą musieli przygotować się na utrudnienia w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu.

Bank Pekao - prace serwisowe 21 maja w godz. 11:00-17:00

W sobotę o wyznaczonej godzinie Bank Pekao będzie prowadzić prace modernizacyjne w serwisie usług maklerskich. W tym czasie klienci mogą mieć trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji Pekao24Makler i PeoPay oraz platformie eTrader Pekao.

Bank BPS - prace serwisowe 21 i 22 maja w godz. od 08:00 do 15:00

Bank BPS informuje o pracach serwisowych, podczas których wystąpią przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej.

Bank Pocztowy - prace administracyjne 22 maja od 00:00 do 02:00

"Z powodu zaplanowanych prac administracyjnych, wystąpi brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure" - czytamy w komunikacie Banku Pocztowego.

BNP Paribas - przerwa 20 maja oraz 25-26 maja

Bank BNP Paribas zapowiada prace serwisowe 20 maja w godz. od 21:00 do 23:30. W tym czasie niedostępne będą systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes i GOconnect Biznes (Host to Host).

W osobnym komunikacie bank ostrzega klientów, że serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny 25-26 maja w godz. 22:00-01:00. Podczas tej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych.

Citi Handlowy - prace serwisowe 20-21 maja

Bank informuje na swojej stronie głównej o przerwie w nocy z piątku na sobotę. Podczas prac serwisowych mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w dostępie do systemów bankowych.

Nest Bank - prace techniczne 22 maja od 00:00 do 06:00

Nest Bank zapowiada prace techniczne, podczas których bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą całkowicie niedostępne. Klienci nie będą mogli:

  • zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej;
  • korzystać z systemu BLIK i Visa Mobile;
  • potwierdzać płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, płacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmieniać limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Ponadto, podczas prac serwisowych nie będzie można płacić kartą płatniczą, także za pomocą portfeli mobilnych Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit Pay, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów używając karty płatniczej.

Santander Bank Polska - przerwa 21 maja

Jak informuje Santander Bank Polska, w sobotę od 00:00 do 03:00 nie będą działać: bankowość internetowa i aplikacja mobilna, BLIK i Kantor Santander. Klienci w tym czasie nie będą mogli realizować przelewów zwykłych i natychmiastowych, nie skorzystają również z systemu Przelewy24. Bank zapewnia, że karty, bankomaty/wpłatomaty oraz płatności mobilne (HCE, karta wirtualna w telefonie/zegarku) będą działać normalnie.

"Jeśli musisz wysłać pilny przelew, zrób to przed zaplanowaną przerwą. W razie potrzeby możesz też wypłacić dodatkową gotówkę z bankomatu" - czytamy na stronie banku.

PKO BP PKO BP podał wyniki za I kwartał. Prezeska banku: Szalenie satysfakcjonujące

PKO Bank Polski - niedostępność 21 maja od 00:00 do 08:00

Bank informuje swoich klientów, że w nocy z piątku na sobotę w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, PKO Dom, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz ubezpieczenia Assistance w ramach pakietów.

Więcej o: