Lotto - gdzie padła "szóstka"? Szczęśliwy kupon wart jest ponad sześć mln złotych

- We wczorajszym losowaniu Lotto została rozbita kumulacja w wysokości 6 625 441,70 zł - przekazał w środę 25 maja Totalizator Sportowy. Szczęśliwy los został zakupiony w miejscowości Koprki w województwie mazowieckim.
Zobacz wideo Skorzystałeś z wakacji kredytowych, bank obniży Ci zdolność kredytową? Pytamy eksperta

Wygrana padła w punkcie Lotto przy ul. Poznańskiej 470 w Koprkach. "Grający zdał się na los i wybrał grę, metodą chybił-trafił. To pierwsza tak wysoka wygrana w tej miejscowości, a zarazem już 1449. Lottomilioner w naszym kraju" - podał Totalizator Sportowy w środę 25 maja. Szczęśliwe okazały się liczby: 11, 17, 25, 27, 34, 48.

Kumulacja Lotto rosła od 14 maja

Tak pokaźna suma gromadziła się od 14 maja. Oprócz wspomnianej "szóstki" padło również 230 tys. mniejszych wygranych na łączną kwotę ponad 8,4 mln zł. W nadchodzącym losowaniu, które odbędzie się w czwartek, do wygrania będą dwa miliony złotych oraz gwarantowany milion w Lotto Plus. Najwyższą wygraną zanotowano w marcu 2017 roku w Skrzyszowie. Jej wysokość opiewała na ponad 36,7 mln zł.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wygrana w Lotto - o czym należy pamiętać?

Jeśli w danym losowaniu nie padnie żadna wygrana, wtedy suma pieniędzy przechodzi do kolejnego losowania. Im więcej osób weźmie w niej udział, tym suma jest większa. Na kuponie do gry należy skreślić 6 z 49 liczb. Możemy też liczyć na przychylność losu i zagrać na chybił-trafił.

Po ogłoszeniu wygranej właściciel szczęśliwego kuponu ma 60 dni na odbiór nagrody. Termin ten jest liczony od dnia następnego po dniu losowania. Jest to odpowiedni czas na oswojenie się z wygraną, zastanowienia się, na jaki cel chcemy ją przeznaczyć oraz gdzie chcemy ulokować pieniądze.

Więcej o: