Niemcy. Wjazd do kraju będzie łatwiejszy z początkiem czerwca. Zasada 3G zawieszona

Niemcy luzują obostrzenia dotyczące wjazdu do kraju na czas wakacji. Zasada 3G zostanie zawieszona. Oznacza to, że do Niemiec będzie można wjechać bez ograniczeń covidowych.

Póki co na granicach niemieckich obowiązuje zasada 3G. Wjazd do kraju jest możliwy tylko za okazaniem negatywnego testu covidowego, zaświadczenia o zaszczepieniu lub statusie ozdrowieńca. Zmieni się to jednak w przyszłym tygodniu. 

Zobacz wideo To Niemcy opóźniają pomoc Ukrainie? Tusk: Zaczynam się coraz bardziej obawiać, że te wypowiedzi, szczególnie prezesa Kaczyńskiego, narażają Polskę na niepotrzebną izolację

Łatwiejszy wjazd do Niemiec od początku czerwca

Od początku czerwca Niemcy zawieszają zasadę 3G przy wjeździe do kraju - informuje Reuters, który cytuje Karla Lauterbacha, niemieckiego ministra zdrowia. Zasada będzie zniesiona zarówno w przypadku transportu lądowego, jak i drogą lotniczą. 

Łatwiejszy wjazd do Niemiec bez covidowych obostrzeń zacznie obowiązywać od środy i zostanie utrzymany co najmniej do końca sierpnia. Poszczególne landy mogą jednak wprowadzać własne ograniczenia. W przypadku podróży warto więc sprawdzić również lokalne obostrzenia.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

W kwietniu Niemcy znieśli również większość restrykcji covidowych. Maseczki są już potrzebne tylko w placówkach medycznych oraz w komunikacji miejskiej. 

Spadek przypadków zakażeń COVID-19 w Niemczech

Nie jest jeszcze przesądzone, co dalej z obostrzeniami we wrześniu. Decyzja zostanie podjęta na podstawie sytuacji epidemicznej. Liczba zakażeń COVID-19 jednak regularnie spada.

Na początku maja dziennie notowano około 100 tys. przypadków zakażenia koronawirusem dziennie. Liczba ta spadła w okolice 50 tys., średnia tygodniowa zgodnie z danymi WHO to 221 tys. W tym czasie zmarło 191 osób chorych na COVID-19. Łączna liczba zakażeń w Niemczech przekroczyła już 26,2 mln. Od początku pandemii u naszego zachodniego sąsiada zmarło ponad 138 tys. osób. 

Więcej o: