Władysław Kosiniak-Kamysz o "programie PiS": 5-10-15. Chleb po 5 zł, benzyna po 10, olej po 15

- Jedyny program, jaki wczoraj przedstawili rządzący, to swoiste 5-10-15. Chleb po 5 zł, benzyna po 10 zł i olej po 15 zł - powiedział w Łodzi Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef ludowców nawiązał do sobotniej konwencji PiS w Markach.

Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji w Łodzi wezwał rząd do "zahamowania drożyzny i szalejącej inflacji". 

Łódź. Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS przedstawił program 5-10-15

- Koniec zarabiania przez państwowe spółki na dramatycznej sytuacji Polaków. Te koncerny, które dziś chwalą się zyskami, powinny podzielić się rekordowymi zyskami z Polakami - mówił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Na spotkaniach Polacy nie pytają nas o to, w jakiej konfiguracji wystartuje opozycja w wyborach, tylko o to jak obniżyć ceny węgla czy ekogroszku. Dziś nawet zsumowane 13. i 14. emerytura nie pozwalają na zakup jednej tony opału - podkreślał. 

Zobacz wideo Jak rząd walczy z podwyżką cen produktów? Pytamy rzecznika rządu

Kosiniak-Kamysz odniósł się do sobotniej konwencji PiS w Markach. Jak powiedział, "jedyny program jaki wczoraj przedstawili rządzący na to swoiste 5-10-15". - Chleb po 5 zł, benzyna po 10 zł i olej po 15 zł. Rząd PiS abdykował z rozwiązywania problemów Polaków - powiedział. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Konwencja PiS w Markach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w sobotę "mobilizację" w Prawie i Sprawiedliwości i zapowiedział serię objazdów po kraju polityków partii rządzącej. Na konwencji w Markach prezes PiS podsumował też rządy prawicy. Wicepremier nie zapowiedział żadnych dużych reform i nie przedstawił obietnic wyborczych. Zapowiedział zagwarantowanie niższej ceny węgla opałowego dla potrzebujących. - Podjęliśmy decyzję, że zapewnimy ludziom, którzy opalają węglem swoje domy [...] cenę na poziomie tej, która była jeszcze do niedawna - mówił. 

- Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin bardzo odległy. Musimy to uczynić, bo perspektywa Turcji jest dla gospodarstw domowych bardzo niszcząca - zapowiedział prezes Kaczyński. 

Przypominamy, że Inflacja w Turcji jest jedną z najwyższych na świecie. Oficjalnie w maju osiągnęła poziom 73,5 proc., co jest najgorszym wynikiem od 1998 roku. Ekonomiści spekulują jednak, że w rzeczywistości może być jeszcze większa. 

Więcej o: