Rządowy plan na tańszy węgiel to hit czy kit? I czy polecimy na wakacje? "Studio Biznes" odpowiada

Rząd ogłasza plan, dzięki któremu Polacy będą mogli kupić węgiel za mniej niż tysiąc złotych za tonę. Tyle że eksperci mają wątpliwości, czy ten pomysł wypali. W "Studiu Biznes" będzie się nad tym zastanawiał Bartłomiej Derski, ekspert portalu WysokieNapiecie.pl. W programie będzie też mowa o konflikcie na linii PAŻP - kontrolerzy lotów. Czy może skutkować paraliżem na lotniskach? Na to pytanie odpowie Anna Garwolińska, pełnomocniczka Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Czy polecimy na wakacje latem, a jesienią i zimą będziemy mieli za co ogrzać swoje domy? To pytania, które zadaje sobie wielu Polaków. Dziś odpowiedzi na nie postara się dostarczyć Studio Biznes.

Zobacz wideo

"Deal stulecia", czyli czy składy będą sprzedawały węgiel po ustawowej cenie?

"Rząd proponuje składom węgla deal stulecia".- napisał ironicznie kilka dni temu na Twitterze Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl. Chodzi rządowy plan dopłat do węgla, dzięki którym gospodarstwa domowe mogłyby zaopatrzyć się w maksymalnie trzy tony węgla w ustawowej cenie 996,60 zł. Derski wskazywał na absurdy programu. Na czym polega ten "deal stulecia" i czy w ogóle węgla w Polsce nie zabraknie? Derskiego zapyta o to w programie "Studio Biznes" Łukasz Kijek.

Wakacji nie będzie? 

W dalszej części programu Łukasz Kijek będzie rozmawiał z Anną Garwolińską, pełnomocniczką Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Rozmowa będzie dotyczyła konfliktu pomiędzy kontrolerami lotu a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Porozumienie, które w kwietniu PAŻP zawarł z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, obowiązuje jeszcze tylko do 10 lipca. Na jakim etapie są negocjacje i czy w środku sezonu urlopowego czeka nas paraliż na polskich lotniskach?

Technologia i motoryzacja. Nowy odcinek "Studia Biznes"

W najnowszym "Studiu Biznes" usłyszycie Państwo także Daniela Maikowskiego, który opowie o powrocie kultowych bezprzewodowych słuchawkach. Czy Sony WH-1000XM5 są lepsze od poprzedniczek?

Redakcja Moto.pl na warsztat weźmie natomiast kolejny wyjątkowy samochód. Tym razem będzie to Mustang Mach 1.

Emisja jak zwykle w środę o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: