Czy internet jest zły? Dziwne pytanie, ale w programie "Dlaczego?" zadajemy je zupełnie serio

Internet zrewolucjonizował nasz świat, dając możliwości, które często ciężko objąć rozumem. Ale jednak chyba nie wszystko z nim poszło tak, jak mogło i powinno. Czy więc internet jest zły? Na to pytanie odpowiedzą eksperci w nowym odcinku programu "Dlaczego?".

"Dlaczego?" pyta o internet. Nowy odcinek nowego cyklu Gazeta.pl

Czy internet jest zły? Na to pytanie w programie "Dlaczego?" odpowie Sebastian Wasilewski we współpracy z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. Skąd w ogóle takie pytanie? A jeśli internet jest zły, to — no właśnie — DLACZEGO? 

Zobacz wideo "Dlaczego?": Czy internet jest zły?


Autorem cyklu "Dlaczego?" jest Sebastian Wasilewski, dziennikarz i reporter wcześniej związany m.in. z TVN24. Jak tłumaczy Wasilewski, tworząc program dla Gazeta.pl, analizuje popularne hasła w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. - Na tej podstawie wybraliśmy tematy kolejnych odcinków — tłumaczy twórca projektu. Celem programu jest to, by w jak najbardziej przystępny sposób wyjaśnić młodym odbiorcom zagadnienia naukowe.

Nauka nie jest tylko dla naukowców, ale opowiadanie o niej w przystępny sposób to często duże wyzwanie. Twórcy programu pokazują, że można to robić ciekawie i efektownie: językiem filmu, a jednocześnie językiem młodzieży

- wyjaśnia prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, która jest koproducentem programu. 

W poprzednich odcinkach programu "Dlaczego?" pytaliśmy:

Więcej o: