TVP Info będzie mieć nową siedzibę za setki milionów złotych? Koperty z ofertami już otwarte

Nawet 606 mln zł może kosztować nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W budynku powstawać mają "Wiadomości", "Panorama" czy programy emitowane przez TVP Info.

Telewizja Polska poznała oferty w przetargu dotyczącym nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ogłoszonym w zeszłym roku. Budynek, w którym siedzibę mają mieć redakcję TVP Info, "Wiadomości", "Teleexpressu" czy "Panoramy," powstanie kosztem kilkuset milionów złotych. 

Zobacz wideo "Xiaomi lepsze"? Testujemy nowego flagowca Chińczyków. Cena może zaboleć [TopTech]

TVP podpisze kontrakt na nową siedzibę? Budżet przekroczony

Publiczny nadawca, jak informują Wirtualne Media, otrzymał łącznie pięć ofert:  od Korporacji Budowlanej Doraco (z ceną 606,9 mln zł), konsorcjum firm Adamietz (jako lidera) i EBS BUD (jako partnera) z kwotą 607,2 mln zł, spółki Mirbud (z kwotą 626,1 mln zł), Mostostalu Warszawa (632 mln zł) oraz firmy PORR (642,9 mln zł). 

Jak informuje portal Telewizja Polska podała, że na sfinansowanie budowy zamierza przeznaczyć maksymalnie 495,6 mln zł. Z wybranym podmiotem chce podpisać umowę na 36 miesięcy. TVP jednocześnie nie potwierdziła, czy planuje podpisać umowę z Doraco, mimo że jego oferta znacznie przekracza zaplanowany budżet budowy. Oferta Doraco została jednak uznana za najkorzystniejszą. 

Nowa siedziba TVP Info. I nie tylko

Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ma składać się z dwóch budynków. W pierwszym powstanie dwupoziomowy garaż podziemny i pięć kondygnacji naziemnych. Ponadto znajdą się tam m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne, studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików, pomieszczenia redakcyjne, dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny, centrum danych oraz sale konferencyjne. Przestrzeń na newsroom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej wyznaczono na parterze oraz pierwszym, drugim i trzecim piętrze - podaje Wirtualna Polska.

Drugi budynek z dziesięcioma kondygnacjami nie będzie miał parkingu podziemnego. Zaplanowano tu pomieszczenia biurowe, gospodarcze i archiwa. Na dziewiątym piętrze ma działać studio panoramiczne z reżyserką i pomieszczeniami zapleczowymi.

O zlecenie mogą starać się firmy, które w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowały przynajmniej dwie budowy obiektu kubaturowego z garażem podziemnym za 75 mln zł brutto każdy. Oferty można składać do 27 października.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: