300 plus. Do kiedy trzeba złożyć wniosek o wyprawkę na "Dobry Start"? Nie warto zwlekać

Do kiedy złożyć wniosek o 300 plus? O świadczenie "Dobry Start" można ubiegać się przez Internet. Nie warto odkładać tego na później, bo pieniądze mogą trafić na konto z opóźnieniem.

300 plus to zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego. 

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Do kiedy wniosek o 300 plus?

Wnioski są przyjmowane od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Warto jednak zrobić to jak najwcześniej. Jeśli zdecydujemy się złożyć wniosek do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Przekroczenie tego terminu oznacza, że środki z 300 plus trafią na konto dopiero po dwóch miesiącach od złożenia wniosku. 

Więcej informacji z kraju znajdziesz i przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dla kogo świadczenie "Dobry Start"?

300 plus przeznaczone jest dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczą się w szkole i nie przekroczyły 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. "Dobry start" przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów. Dofinansowanie nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ma już minimum 18 lat, może złożyć wniosek samodzielnie.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Od ubiegłego roku wniosek o 300 plus można złożyć jedynie online. Do wyboru mamy jeden z trzech sposobów. Przez:

  • portal emp@tia
  • bankowość elektroniczną
  • portal PUE ZUS.

Szczegółowa instrukcja jak to zrobić zamieszczona została na poniższym wideo:

 

Wnioski o 300 plus rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od ubiegłego roku zajmuje się także wypłatą świadczenia. Proces ten został w pełni zautomatyzowany. W przyszłości to samo czeka 500 plus. Środki z 300 plus są przekazywane bezpośrednio na konto, nie można otrzymać ich w formie gotówkowej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: