Holandia. Lotnisko w Amsterdamie tonie w walizkach. Pasażerowie zostawili 16 tys. bagaży

W porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol pojawił się problem z pozostawionymi walizkami. Jest ich 16 tys. i znajdują się zarówno na lotnisku, jak i poza nim. Z powodu braków kadrowych podróżni mają problem z otrzymaniem swoich bagaży.

- Jest ich tak wiele, że niektóre stosy walizek są nawet na zewnątrz - powiedział jeden z pracowników lotniska, który chce pozostać anonimowy, w rozmowie z holenderskim portalem nos.nl. Stwierdził, że jest to spowodowane złym zarządzaniem.

Zobacz wideo O co chodzi w sporze kontrolerów ruchu lotniczego z PAŻP? Garwolińska: Nie chodzi o pieniądze

Holandia boryka się z problemami na lotnisku Schiphol w Amsterdamie 

Nawet 16 tys. walizek znajduje się w porcie lotniczym Schiphol w Amsterdamie w Holandii. Bagaży jest tak dużo, że zaczęły być składowane nie tylko na lotnisku, ale też na zewnątrz. Pracownik rozmawiający z holenderskim portalem podkreślił, że na panujący chaos wpływ mają zwolnienia części personelu w czasie pandemii koronawirusa.

Obecnie braki kadrowe są odczuwalne właśnie m.in. w przypadku segregacji walizek. W porcie lotniczym pojawiają się tymczasowi pracownicy, jednak zdaniem rozmówcy portalu, nie polepsza to trudnej sytuacji.

Holenderska linia lotnicza odwołuje kolejne loty przez braki kadrowe

Holenderska linia lotnicza Koninklijke Luchtvaart Maatschappi (KLM) wypowiedziała się w sprawie trudności z przekazaniem bagażu podróżującym. - Ciężko nad tym pracujemy i zatrudniamy dodatkowych pracowników, aby zapewnić naszym klientom zwrot bagażu tak szybko, jak to możliwe - przekazał rzecznik KLM. Zdaniem linii lotniczych, problemy są spowodowane dużą liczbą turystów korzystających z portu lotniczego oraz brakami kadrowymi. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Braki personelu sprawiły, że holenderska linia lotnicza musiała odwołać kolejne loty z lotniska Schiphol. KLM ma do 28 sierpnia anulować codziennie od 10 do 20 lotów. "Środki podjęte przez KLM powinny uspokoić działalność i zmniejszyć presję zarówno na pracowników Schiphol, jak i naszych pracowników" - napisały w oświadczeniu linie lotnicze cytowane przez portal rtlnieuws.nl

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: