Co tak drogo nad tym morzem? Sprawdzamy, czy wakacje mogą być tańsze. Bronek znalazł perły wybrzeża

Inflacja wygoniła Polaków znad Bałtyku. W mediach co rusz pojawiają się doniesienia o tym, że w tym roku odwołujemy albo skracamy letni wypoczynek. W nowym odcinku programu "Co tak drogo?" szukamy sposobów, by wakacyjny wyjazd nie oznaczał utraty fortuny. Jak to zrobić?
Zobacz wideo Co tak drogo nad tym morzem? Gazeta.pl ma sposób na oszczędzanie

W czerwcu 2022 roku Inflacja przekroczyła już 15 proc. Co to oznacza? Że w praktyce z portfela rodziców znikają niemal dwie pensje rocznie. Te pieniądze można by przeznaczyć na wiele celów, chociażby na wakacje. Tym razem program poprowadzi Bronek. Świetnie znany czytelnikom Gazeta.pl z cyklu "Pracownia Bronka". Jego partnerem będzie Łukasz Kijek, który zazwyczaj jest gospodarzem audycji.

Wakacje 2022. Czy muszą kosztować fortunę? Sprawdzamy w programie "Co tak drogo?"

Ceny przerażają Polaków, o czym świadczą pojawiające się w mediach informacje o odwołanych i skróconych wyjazdach. O drożyźnie świadczyć mają też "paragony grozy". Czy w smażalni ryb faktycznie można stracić pół pensji? Jak zorganizować całkiem budżetowy wyjazd wakacyjny nad polskie morze? Odpowiedzi szukamy w nowym odcinku cyklu Gazeta.pl. "Co tak drogo?" tym razem na warsztat bierze wakacyjne wydatki. 

Co zatem robić? Zanim wybierzecie miejsce, w którym spędzicie wakacje, warto wybrać się na wirtualny spacer i zobaczyć, co do zaoferowania mają mniejsze miejscowości na polskim wybrzeżu. A tego jest całkiem sporo. Urokliwe Sasino, gdańska wyspa Sobieszewska to tylko niektóre przykłady. Swoje tajemnice do odkrycia ma też przekopana Mierzeja Wiślana. Poza kurortami i miejscami obleganymi przez turystów ceny są niższe.

"Co tak drogo?". Cykl Gazeta.pl, który pozwala zaoszczędzić

W dobie galopujących cen Polacy coraz częściej chwytają się za kieszeń i szukają oszczędności, gdzie się tylko da. Cykl "Co tak drogo?" wyjaśnia, jak zaoszczędzić i sprawdza, skąd biorą się wysokie ceny. Do tej pory analizowaliśmy na przykład koszty jedzenia poza domem. Sprawdzaliśmy, dlaczego ceny warzyw w tym roku często osiągają absurdalnie wysoki poziom.

Emisja nowego odcinka w czwartek o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: