Viaplay pod lupą UOKiK. Klienci zgłosili skargi do urzędu w związku z problemami z transmisją

Viaplay ma techniczne problemy z obsługą transmisji. Tak twierdzą klienci firmy, którzy w mediach społecznościowych zamieszczają krytyczne komentarze. Kilku z nich zgłosiło nawet sprawę do UOKiK. Urząd wystąpił do przedsiębiorcy o wyjaśnienia.
Zobacz wideo Meteawersum, czyli Matrix is here. Czy powinniśmy bać się nowego świata od Zuckerberga?

Viaplay to platforma streamingowa, które transmituje przede wszystkim rozgrywki sportowe. Szwedzki serwis zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku i już wtedy klienci zgłaszali problemy w jego działaniu. Od początku sierpnia liczba krytycznych komentarzy się jednak zwiększyła w związku z rozszerzeniem platformy o kolejne transmisje sportowe, np. rozgrywki Premier League. 

Viaplay musi się tłumaczyć UOKiK

Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że do UOKiK spłynęło około 10 skarg dotyczących Viaplay. 

Do UOKiK wpłynęły skargi na platformę Viaplay. Konsumenci wskazywali na problemy techniczne (przerwy w dostępie do usługi, buforowanie transmisji, przycinanie obrazu) uniemożliwiające im dostęp do usługi i oglądanie w czasie rzeczywistym treści, za które zapłacili

- informuje serwis. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Klienci skarżą się też na odrzucane reklamacje lub niesatysfakcjonujące zadośćuczynienie. Viaplay w ramach przeprosin za problemy oferuje klientom rabat w opłacie za subskrypcję na kolejny miesiąc. W związku z powyższym prezes UOKiK zwrócił się do przedsiębiorcy o wyjaśnienia. 

Viaplay odpowiada na zarzuty

Firma na zgłoszenia błędów w mediach społecznościowych odpowiada indywidualnie, doradzając odpowiednie kroki. W odpowiedzi przesłanej portalowi wirtualnemedia.pl Viaplay tłumaczy, że "przyczyny występowania problemów z dostępem do platformy są różnorodne i uzależnione od konkretnych przypadków, a ich skala ograniczona".

Oczywiście odniesiemy się i wyjaśnimy bezpośrednio każde formalne zgłoszenie, które otrzymamy ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

- deklaruje Viaplay. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: