Węgiel z PGG. Spółka obniżyła limit sprzedaży do 3 ton, aby "zwiększyć dostępność surowca"

Polska Grupa Górnicza obniżyła limit jednorazowego zakupu węgla w swoim sklepie internetowym w odbiorze gotówkowym na kopalniach z 5 do 3 ton. Spółka podjęła taką decyzję, aby "zwiększyć dostępność surowca dla odbiorców indywidualnych oraz umożliwić kupno węgla jeszcze większej liczbie klientów".

Węgiel można kupić m.in. za pośrednictwem e-sklepu Polskiej Grupy Górniczej [LINK]. Towar jest uzupełniany na "półce sklepowej" we wtorki i czwartki od 16:00 i jest dostępny do wyczerpania zapasu.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

PGG obniża limit na zakup węgla. Wcześniej spółka podniosła średnią cenę surowca

Dotychczas węgiel z PGG można było kupić z limitem dla jednego klienta, który wynosił 5 ton. Jednak od 22 sierpnia spółka obniżyła ten limit - w odbiorze gotówkowym na kopalniach limit wynosi 3 tony. W komunikacie podkreślono, że decyzję podjęto, aby "zwiększyć dostępność surowca dla odbiorców indywidualnych oraz umożliwić kupno węgla jeszcze większej liczbie klientów".

Wcześniej, tj. od 16 sierpnia, PGG podniosła średnią cenę węgla opałowego z 1 tys. zł do ok. 1,2 tys. zł. Podkreślono, że "konieczność ujednolicenia cen węgla dla gospodarstw domowych w PGG S.A. wymuszona została drastycznym wzrostem kosztów produkcji od początku 2022 r.".

PGG: Prowadzimy ciągłą sprzedaż węgla, cała produkcja trafia na rynek komunalno-bytowy

Polska Grupa Górnicza przekazała, że w ubiegłym tygodniu sklep PGG zaoferował ponad 120 tys. ton węgla dla gospodarstw domowych. "Rekordowa ilość węgla dla odbiorców indywidualnych, najwięcej w dotychczasowej historii" - podkreśliła spółka. Jak czytamy w komunikacie, skierowanie do sprzedaży takiej ilości węgla umożliwiło także dokonanie rekordowej ilości transakcji - węgiel mogło zakupić ponad 26 tys. klientów.

"Prowadzimy ciągłą sprzedaż węgla, cała produkcja węgla opałowego trafia na rynek komunalno-bytowy. Tak samo będzie w kolejnych miesiącach, tak aby sukcesywnie zaopatrywać gospodarstwa domowe - poinformowała PGG S.A.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Zabraknie węgla na zimę? Derski: Myślę, że tak
Więcej o: