300 Plus na "Dobry Start". ZUS przypomina o ważnym terminie - chodzi o złożenie wniosku

Złożenie wniosku o świadczenie z programu "Dobry Start" do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września - przypomina prezeska ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jak złożyć wniosek o 300 Plus?

Rodzice mogą otrzymać wsparcie w wysokości 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, bez względu na dochody, w ramach programu "Dobry Start". Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Jeśli natomiast wniosek zostanie złożony do 31 sierpnia, to świadczenie zostanie wypłacone do 30 września - wyjaśniła prezeska ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Więcej o świadczeniach na dzieci przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marlena Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej Waloryzacja 500 Plus? Maląg: "Nie przewidujemy". PiS sieje zamęt

ZUS: Wypłacono ponad miliard złotych z programu "Dobry Start"

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski powiedział, że wnioski o świadczenie można składać do końca listopada. Jak dodał, kwota wypłaconych dotąd świadczeń wyniosła ponad miliard złotych. Wsparcie przyznano dla 3,7 mln dzieci.

Wniosek można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną i przez portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Według najnowszych danych ZUS, rodzice złożyli około 2,9 mln wniosków o "Dobry Start", obejmujących ponad 4,1 mln dzieci. Uprawnionych do tego świadczenia jest około 4,4 mln dzieci.

Prezydent Rosji Władimir Putin Rosja przywróciła order "matki bohaterki" i milion+ za rodzenie dzieci

300 Plus na "Dobry Start" - dla kogo świadczenie?

Świadczenie "Dobry Start" to jednorazowe świadczenie, które ma być wsparciem dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny. Świadczenie przysługuje wszystkim rodzinom, bez względu na dochody. W ramach rządowego programu dodatkowe 300 złotych ma objąć nawet 4,4 mln uczniów. Dodatkowe pieniądze przysługują osobom uczącym się do 20. roku życia. Dłużej świadczenie otrzymują uczniowie z niepełnosprawnością - do 24. roku życia.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?
Więcej o: