W trakcie spotkania z Andrzejem Dudą prezydent Senegalu Macky Sall poinformował, że jego kraj chce znacząco zwiększyć współpracę z Polską w wielu dziedzinach. - Wyraziliśmy silną wolę wzmocnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami w sektorze rolniczym, budownictwie czy też w sektorze morskim, gdzie Polska posiada bogate doświadczenie - mówił.
Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl
Prezydenci rozmawiali też o złożach węglowodorów, jakie zostały niedawno odkryte w Senegalu, a od przyszłego roku będą wydobywane. Andrzej Duda powiedział, że Polska będzie chciała importować senegalskie surowce. - Dzisiaj [w czwartek - red.] na naszym spotkaniu w polskich delegacjach są przedstawiciele zarówno PKN Orlen, ale także PGNiG - zaznaczył prezydent.
- Rozmawialiśmy o eksploatacji tych złóż, ale rozmawialiśmy także o potencjalnych dostawach węglowodorów do naszego kraju - podkreślił.
Wizyta Andrzeja Dudy w Dakarze jest pierwszą oficjalną podróżą polskiego prezydenta do Senegalu.
W 2015 roku Senegal otworzył swoją ambasadę w Warszawie, a wkrótce później placówkę w Dakarze uruchomiła Polska.