Ceny lotów na pogrzeb królowej Elżbiety II. Sprawdź, ile zapłacisz za nocleg i bilety

Chociaż data pogrzebu królowej Elżbiety II nie jest jeszcze ustalona - wskazywane są trzy możliwości: 17, 18 i 19 września - to wiele osób już teraz sprawdza ceny lotów. Żeby wybrać się do Londynu na uroczyste pożegnanie monarchini, już teraz trzeba pomyśleć o biletach na samolot i miejscu na nocleg. Ile to może kosztować?

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. Była najdłużej rządzącym monarchą Wielkiej Brytanii - na brytyjskim tronie spędziła ponad 70 lat.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Ile kosztują noclegi w Londynie?

Kiedy odbędzie się pogrzeb Elżbiety II? Data jeszcze nie jest pewna. Wiele mediów pisze o niedzieli 18 września, jednak brytyjski dziennik "Mirror" podał, że najprawdopodobniej uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 19 września. W grę wchodzi też sobota 17 września. Żeby uczestniczyć w tym wydarzeniu, warto już teraz zatroszczyć się o bilety i miejsce do spania. Ile to wszystko będzie kosztowało?

Jeśli zależy nam na wysokim standardzie, to musimy przygotować się na spore wydatki. Za jeden mały pokój dwuosobowy (bez okna!) w dzielnicy Westminster w nocy z 18 na 19 września trzeba zapłacić 699 zł. Jeśli jednak wystarczy nam łóżko w pokoju wieloosobowym, to musimy się przygotować na wydatek 129 zł. (Pokój jest przeznaczony dla kobiet, ma własną łazienkę). Najtańsza oferta na noc z 18 na 19 września na portalu Booking.com w dzielnicy Westminster to 98 zł za miejsce na łóżku piętrowym.

Nieco taniej może być w większej odległości od centrum wydarzeń pogrzebowych. W hostelu w dzielnicy Wandsworth możemy się przespać za 79 zł - w pokoju z 15 łóżkami. Tanio przyjmie nas też hostel "Queen Elizabeth" oddalony o 6 km od centrum Londynu. Za miejsce na piętrowym łóżku zapłacimy tu 81 zł.

Jeśli zależy nam na wyższym standardzie, musimy przygotować się na spore wydatki. Za miejsce w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn dla jednej osoby musimy liczyć co najmniej 515 zł za dobę.

Lecisz na pogrzeb Elżbiety II? Sprawdź ceny biletów

Jeśli zdecydujemy się na tanie linie lotnicze, podróż do Londynu i z powrotem może nas wynieść około 510 zł (przy wyborze Ryanaira) lub niespełna 700 zł, jeśli polecimy WizzAirem. Za podróż Lotem, trzeba zapłacić znacznie więcej - ponad 2 000 zł. To ceny za loty z Warszawy do Londynu, bez przesiadek.

****

Więcej o: