Dolnośląskie. Pałac w Obiszowie w cenie kawalerki. 350 tys. złotych za zabytek z parkiem

Pałac Obiszów, który znajduje się na Dolnym Śląsku, jest ponownie do kupienia. Zabytek z XIX wieku wraz z ogrodem jest w cenie kawalerki. "Jeszcze 20 lat temu na dole działała kawiarnia" - komentuje jeden z sąsiadów posiadłości.

Pałac Obiszów, który znajduje się na Dolnym Śląsku w gminie Grębocice, został wystawiony na sprzedaż za 350 tys. złotych. Jest to kwota adekwatna do ceny kawalerki w tym województwie. Pałac ma powierzchnię 1200 metrów kwadratowych i znajduje się w nim 10 pokoi. Przylegająca do niego działka ma powierzchnię 16 tys. metrów kwadratowych.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Londyn: tłumy ludzi w drodze pod Pałac Buckingham. Brytyjczycy składają hołd zmarłej królowej

Dolnośląskie. Pałac w Obiszowie - 10 pokoi w cenie jednego

Pałac w Obiszowie został zbudowany z cegły, ma dwie kondygnacje, ganek i podjazd. Obecnie budynek wymaga gruntownego remontu. W 2013 roku pałac przejął nowy właściciel i zdążył wyremontować jedynie dach pałacu. Pan Tadeusz, który mieszka w sąsiedztwie tej nieruchomości mówi, że 20 lat temu budynek był użytkowany. - Jeszcze 20 lat temu na dole działała kawiarnia, na górze biura PGR-u i mieszkania dla sześciu rodzin. Teraz żal na to patrzeć. Ostatni raz właściciela widziałem ze dwa lata temu - przekazuje mężczyzna w rozmowie z portalem wroclaw.naszemiasto.pl.

Dotychczasowy właściciel chciał przerobić pałac na hotel lub dom weselny. Jednak nie udało się zrealizować tych planów i pałac popadał w ruinę. - Ostatnio pałac oglądała jakaś para. Ona mówiła wyraźnie ze wschodnim akcentem. Twierdzili, że chcieliby w takim zamieszkać, bo to ich marzenie. Czy kupią? Nie wiem - mówi pan Tadeusz.

Pałac w Barzynie w latach świetności. Zabytek datuje się na 1693 r. Zabytkowy, opuszczony i zapomniany. Pałac w Barzynie, w którym mieszkali m.in. bracia Frankenstein

Dolnośląskie. Gmina nie planuje remontu pałacu w Obiszowie

Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński otwarcie przyznaje, że władze nie są zainteresowane kupnem pałacu, ponieważ nie wiedzą, co można tam stworzyć. - Aby go wyremontować, potrzebne są ogromne pieniądze - przekazuje wójt.

Warto wspomnieć, że pałac znajduje się nieopodal Rezerwatu Przyrody ''Uroczysko Obiszów''. Przed laty pałac należał do rodu von Haugwitz, którzy zarządzali dobrami królewskimi.

Mateusz Morawiecki. Polski Ład Pałacyk Plus. Polski Ład z niespodzianką. 'Królowa wszystkich ulg'

Więcej o: