Raport dotyczący decyzji KGHM został już opublikowany. "Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu 11 października 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały o odwołaniu z dniem 11 października 2022 roku następujących Członków Zarządu Spółki:
Podstawa prawna: § 5 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. 2018 poz. 757)" - czytamy w dokumencie.
Marcin Chludziński został powołany na stanowisko prezesa KGHM w 2018 roku. W mediach zrobiło się o nim głośno m.in. z powodu włączenia się KGHM w akcję sprowadzania do Polski sprzętu medycznego. W kwietniu 2020 roku w Warszawie wylądował samolot świata Antonow AN-225 Mrija. Maszyna - dziś już nie istnieje, została zniszczona podczas nalotu Rosji na Ukrainę - przywiozła wówczas z Chin środki ochrony przed koronawirusem oraz sprzęt służący do walki z chorobą COVID-19.
Marcin Chludziński jest nazywany przez dziennikarzy branżowych "człowiekiem Morawieckiego". W latach 2011-2015 był prezesem Fundacji Republikańskiej - think tanku uważanego za intelektualne wsparcie obecnego rządu w sprawach gospodarczych. Po wyborach w 2015 roku został prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu, a także znalazł się w radzie nadzorczej PZU.
Chludziński wytrwał na stanowisku stosunkowo długo. W ciągu trzech lat poprzedzających jego powołanie rząd zmieniał bowiem prezesów KGHM czterokrotnie.