Kraków. Sylwester 2022/2023 odwołany. "Szukamy oszczędności, a takie wydarzenie to spory koszt"

Miejski sylwester w Krakowie został odwołany. - Szukamy oszczędności, a takie wydarzenie to spory koszt - informuje rzecznik prasowy krakowskiego magistratu Dariusz Nowak. Prawdopodobnie świąteczne iluminacje w mieście zostaną znacznie ograniczone.

Kraków (woj. małopolskie) ma zapewnioną niezmienną cenę prądu do pierwszej połowy przyszłego roku. Mimo wszystko od początku grudnia będzie zmniejszać wydatki. Ma to związek z poleceniem premiera, według którego administracje rządowe i samorządowe muszą obniżyć zużycie energii o 10 proc. Miasto szuka więc oszczędności.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak możemy zaoszczędzić prąd podczas pracy zdalnej?

Kraków. Urzędnicy zrezygnowali z organizacji miejskiego sylwestra

Rzecznik prasowy Dariusz Nowak w rozmowie z TVN24 przyznał, że miasto planuje rezygnację z miejskiego sylwestra. - Takie wydarzenie to spory koszt. Składa się na niego nie tylko energia elektryczna, ale również między innymi pieniądze na występy artystów - komentuje Nowak. Miejskiego sylwestra w Krakowie nie było już w poprzednich latach. W 2020 i 2021 roku powodem rezygnacji z wydarzenia była pandemia COVID-19. W 2020 roku umieszczono w mieście instalacje artystyczne, jednak w tym roku nawet to nie zostanie zrealizowane.

Tramwaj Kraków - zdjęcie ilustracyjne Zaatakowali maczetami pasażera tramwaju. Motorniczego potraktowali gazem

Kryzys energetycznym. Kraków w okresie świątecznym planuje znaczne oszczędności energii

Oszczędności w Krakowie będzie więcej. - Każda spółka i wydział, podległe urzędowi miasta, przygotowały wykaz elementów, na których można zaoszczędzić. Specjaliści od spraw energetyki analizują teraz, gdzie możemy najwięcej zaoszczędzić, jednocześnie jak najmniej wpływając na działalność miasta - przekazał rzecznik magistratu w rozmowie z TVN24. Prezydent miasta Jacek Majchrowski poinformował również, że w ramach oszczędności świąteczne iluminacje będą krócej świecić - jest to na razie jedna z propozycji. Po północy oświetlenie mogłoby zostać wyłączone, co znacznie obniży koszty energii.

Małopolska policja podczas poszukiwań 23-latka, który uprowadził 19-letniego kierowcę, który wcześniej zaoferował mu podwiezienie 19-latek zabrał autostopowicza. Ten go pobił i zamknął w bagażniku

Więcej o: