Policja zatrzymała partnerkę byłego wiceministra i europosła PiS. "To absolutny szok"

Partnerka życiowa Grzegorza Tobiszowskiego, byłego wiceministra, a obecnie europosła PiS, została zatrzymana - dowiedział się TVN24. Tatiana A. została aresztowania przez policjantów specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

- Został zastosowany areszt na okres trzech miesięcy - powiadomił rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala w rozmowie z TVN24. Jak ustalił serwis, Tatiana A. została zatrzymana w ubiegłym tygodniu, a z przesłuchania, na które została wezwana, została bezpośrednio przewieziona do sądu.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Grzegorz TobiszowskiMinister Tobiszowski zapłaci córce 2500 złotych alimentów

Tatiana A. aresztowana. Źródło TVN24: Zarzut "płatnej protekcji"

Kobieta została zatrzymana w związku z "dużym i rozwojowym" śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji, które zajmuje się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej - podaje TVN24. - Postępowanie ma około dwóch lat - wyjaśnił krótko prokurator i rzecznik szczecińskiej prokuratury Marcin Lorenc.

- Informacja o zatrzymaniu bliskiej mi osoby spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie wiem, o co może chodzić, to dla mnie absolutny szok - skomentował zatrzymanie Tatiany A. europoseł PiS Grzegorz Tobiszowski w rozmowie z TVN24.

Stacja, powołując się na anonimowe źródła, dodaje, że szczeciński oskarżyciel zarzucił Tatianie A. popełnienie przestępstw "płatnej protekcji".

"Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, albo wywołując przekonanie innej osoby, lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - brzmi art. 230 § 1 Kodeksu karnego. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Grzegorz TobiszowskiCórka ministra odpowiada na rewelacje "SE" nt. jej alimentów

Kim jest europoseł PiS Grzegorz Tobiszowski?

Grzegorz Tobiszowski 1 grudnia 2015 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii (w rządzie Beaty Szydło), a 23 marca 2016 r. pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. kandydował z listy komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 11 (Katowice) i uzyskał mandat poselski.

4 czerwca 2019 r. premier Mateusz Morawiecki odwołał go ze stanowiska sekretarza stanu i pełnomocnika rządu, gdy zdobył mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W PE polityk PiS zajmuje się m.in. pracą w komisji przemysłu i energii oraz w grupie zajmującej się relacjami z Chinami.

Prywatnie Tatiana A. od około dwóch lat jest życiową partnerką Grzegorza Tobiszowskiego.

Zobacz wideo Jak marże rafineryjne wpływają na cenę paliwa? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: