Walia. W samolot uderzył piorun. Mieszkańcy usłyszeli huk, zabrakło prądu [WIDEO]

Chwilę po tym, jak jeden z największych samolotów transportowych na świecie wystartował z lotniska w Walii, uderzył w niego piorun. Przerażający moment udało się uchwycić na wideo. Chwilę po uderzeniu mieszkańcy miejscowości, nad którą przelatywał gigant, zaczęli zgłaszać, że w ich domach zabrakło prądu.

Jak wynika z doniesień brytyjskich mediów, do zdarzenia doszło we wtorek 1 listopada. Tego dnia ok. godz. 13 (czasu lokalnego) jeden z największych samolotów transportowych Airbus Beluga XL5 wystartował z lotniska Hawarden Airport (Walia, hrabstwo Flintshire). Chwilę później uderzył w niego piorun. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Walia. W samolot uderzył piorun. Przedsiębiorstwo: Rutynowe zdarzenie

BBC podaje, że uderzenie pioruna w samolot udało się uchwycić na kamerce samochodu, który znajdował się w pobliżu. Nagranie jest dostępne w mediach społecznościowych, zostało udostępnione m.in. przez portal Liverpool Echo. 

Mężczyzna, który uchwycił sytuację na swojej kamerce, opublikował też zdjęcia na koncie na Facebooku. "Mogę potwierdzić, że 'głośny huk' tuż po 13.00 we wtorek był uderzeniem Belugi przez piorun. Złapałem to na mojej kamerze" - napisał. 

Airbus potwierdził, że doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Przedsiębiorstwo zapewniło jednak, że bezpieczeństwo osób znajdujących się na pokładzie ani ładunku nie było zagrożone. "To rutynowe zdarzenie w lotnictwie, samolot zgodnie z planem kontynuował swoją podróż do Hamburga. Ze względu na obowiązujące procedury, przed następnym lotem stan maszyny zostanie skontrolowany" - przekazano w oświadczeniu cytowanym przez BBC

Banner promujący kampanię PGE w sprawie zużycia energii elektrycznej Zużycie energii - jak obliczyć? Sprawdź w kalkulatorze PGE

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Piorun uderzył w samolot. Mieszkańcy mieli problem z elektrycznością

Po zdarzeniu w mediach społecznościowych zaroiło się od doniesień o ogromnym huku. Mieszkańcy zaczęli też zgłaszać problemy z elektrycznością. Jak się okazało, powodem awarii było uszkodzenie przez piorun linii energetycznych. Służby szybko naprawiły usterkę - podaje dailypost.co.uk.

3 listopada 2022, briefing wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusz ws. pisma o dodatkach węglowych Świętokrzyskie. Zamieszanie ws. dodatku węglowego. Pracownik zwolniony

Więcej o: