500 Plus. Kiedy wypłata w listopadzie? Każdy ma własny termin na przelew

Kiedy wypłata 500 Plus w listopadzie? Po reformie z ubiegłego roku terminy wypłat zmieniają się co 12 miesięcy. 500 Plus wypłacane jest w kilku transzach.

Rząd wprowadził w 2021 r. reformę w programie 500 Plus. Rodzice muszą teraz składać wnioski o świadczenie co roku, a co za tym idzie - terminy wypłat również będą się co roku zmieniać, gdyż Zakład Ubezpieczeń Społecznych przydziela je losowo.

Zobacz wideo Brejza: Trzeba obronić 500 plus

500 Plus. Kiedy wypłata świadczenia w listopadzie? Sprawdź terminy ZUS

ZUS może przydzielić wypłatę świadczenia w następujących dniach miesiąca: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 lub 22. Jeśli płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przelane na konto dzień wcześniej.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Termin wypłaty świadczenia 500 Plus można sprawdzić samodzielnie, logując się do PUE ZUS. Wystarczy wejść na stronę ZUS.pl i kliknąć przycisk "Zaloguj do PUE". Zalogować możemy się przez Profil Zaufany. Po zalogowaniu trzeba upewnić się, że jesteśmy w zakładce "świadczeniobiorca" - widoczna jest u góry ekranu. W kolejnym kroku musimy wybrać świadczenie "500 Plus" z listy po lewej stronie.

W kolejnym kroku należy kliknąć napis "Szczegóły twoich wniosków". Na środku ekranu zobaczymy ich wykaz. Kolejny krok to kliknięcie w konkretny wniosek -  nawet jeśli widoczny jest tylko jeden. To umożliwi nam kliknięcie przycisku "Szczegóły" u dołu ekranu.

Kolejny krok składa się z dwóch kliknięć. Najpierw musimy wskazać wniosek, którego termin wypłaty chcemy poznać. Co istotne musi on mieć status "prawo do świadczenia". W kolejnym kroku klikamy w napis "wypłaty" u dołu ekranu. Data wypłaty świadczenia 500 Plus widoczna będzie w kolejnym oknie.

Nowy okres świadczeniowy przypada od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Aby ciągłość świadczenia została zachowana, należało złożyć wniosek w ZUS-ie do końca kwietnia.

Więcej o: