Black Week - Biedronka, Allegro i Media Expert już ruszyły z przecenami. Jakie sklepy jeszcze? [LISTA]

Black Week w Polsce trwa. Promocje rozpoczęły już m.in. Biedronka i Media Expert. Część sklepów jak np. Allegro sprzedaż uwzględniającą rabaty rozpocznie w przyszły tygodniu, a część zamiast tygodnia niższych cen poczeka do Black Friday z przecenami i ogłosi je na dzień tą datą.

Black Friday zwyczajowo przypada na piątek po Święcie Dziękczynienia. W tym roku wyprzedaże powinny więc rozpocząć się 25 listopada. Polska od lat ma jednak problem z tym świętem handlu, które okazuje się w niektórych przypadkach wielką ściemą. Trwający kryzys gospodarczy sprawił dodatkowo, że jeszcze mniej sklepów zaangażuje się w akcję. Mimo to część sieci już zapowiedziała promocje, a nawet całe tygodnie rabatów. 

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Week w Biedronce

Jako jedna z pierwszych z rabatami ruszyła Biedronka. Od poniedziałku w internetowym sklepie Biedronka Home trwają wyprzedaże. Ponad 500 produktów jest dostępnych w obniżonych cenach i z dostawą gratis - przez cały tydzień, do niedzieli 20.11. Kupujący mogą spodziewać się rabatów do 50 proc. głównie na elektronikę i sprzęt domowy. Dodatkowo za zakupy opiewające na kwotę minimum 200 zł można otrzymać specjalne kody rabatowe na łączną kwotę 60 zł. 

Akcja w Biedronce trwa już kilka dni, a dyskont poinformował, że w poniedziałek 14 listopada, gdy ruszyły biedronkowe wyprzedaże, liczba zamówień w sklepie wzrosła 17-krotnie w porównaniu do standardowego poniedziałku.  

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Promocje w Allegro i Media Expert

Promocje trwają, a tak naprawdę już się kończą, także w Media Expert. Niektóre produkty w sklepie są przecenione o prawie 70 proc. Oprócz tego część asortymentu będzie można kupić ze stałą ratą 0 proc. oraz przez pół roku być zwolnionym z opłat RRSO. Należy jednak się śpieszyć, gdyż te rabaty skończą się w czwartek 17 listopada o północy. 

Gdy promocje w Biedronce I Media Expert dobiegną końca, zacznie się Black Week na Allegro. Od 22 do 29 listopada portal oferuje ceny, z obniżkami nawet do 70 proc., bez względu na kategorię. Przykładowo odzież przeceniona będzie do 50 proc., perfumy do 25 proc., a wyposażenie i akcesoria samochodowe do 45 proc. 

Promocje w sklepach odzieżowych

Promocje można znaleźć również w sieciowych sklepach odzieżowych. Przeceny trwają już m.in. w CCC. Produkty po przecenach dostępne są na stronie internetowej w zakładce Black Deals, w której zniżki sięgają 60 proc. Podobnie wygląda sytuacja na portalu eobuwie.pl. w sklepie internetowym trwa akcja Pre-Black Friday, w której rabaty na wybrane produkty także sięgają 60 proc.

Wiele sklepów czeka jednak z ogłoszeniem promocji - np. Zara czy H&M - i o przecenach poinformują dopiero na kilka dni lub godzin przed rozpoczęciem Black Friday. Nie oznacza to jednak, że w sklepach tych nie ma promocji. Część produktów np. z kończących się serii jest dostępna po niższej cenie.

Więcej o: